Pátek , 18. 04. 2025

Valérie

Diskuze k článku

21 Responses

  1. obrazovka
    No jsem na vysledky celkem zvedavy kdyz podle vseho dela Samsung se Sony ty obrazovky spolecne, tak asi bude zalezet hlavne na elektronice. Ale nechame se prekvapit, zatim bych si vybral toho Samsunga s ovladacem od Sony:D

    1. Obrazovky testovaných
      Obrazovky testovaných modelů stejné nejsou, jelikož výsledný obraz, který produkují, je velice odlišný (o tolik, že to elektronika nemůže tolik ovlivnit). Více však ve zbytku recenze v průběhu týdne.

      1. (re)kalibrace
        Ono to možná bude v následujícím dílu, ale – když se tu už dopředu komentují rozdíly v obrazu – dělali jste před Vašimi testy (re)kalibraci těch LCD, anebo půjde „jen“ o test jejich „továrního nastavení“?

        1. kalibrace
          Už je to skoro sepsáno, vydržte. Obraz jsme se snažili nastavit na stejné úrovně, než jsem srovnávali, pomocí kalibračních obrazců.

  2. Samsung
    O praktičnosti lesklého povrchu si každý jistě udělá obrázek dle svého uvážení.

    Musim rict, ze se neda nic pomuto povrchu vytknout. Pokud jde o usazovani prachu tak ten se usazuje pouze na spodni noze. Jinak jsem z toho mel taky strach, ale zatim me jenom mile prekvapil.

  3. Proč
    Chtěl bych se autora recenze zeptat proč ji kouskujete? Osobně bych uvítal kdyby byly recenze a testy „v kuse“ a ne takto nadrobeny. Výborná je i možnost prohlénout si foto v plné velikosti. Jinak, ať se vám práce daří…

    1. Důvodů je více, ale ten
      Důvodů je více, ale ten nejjednodušší je ten, že první část psal jeden autor a druhou píše jiný autor – test jsme prováděli ve dvou lidech.


      1. …já si vaše (i jiné) recenze rád přečtu. Přiznám se, že jste mě převapili. Nějak mi uniká smysl té dělby práce…asi jste se chtěli rochnit s těmi TV oba 😀 No nevadí, česi jsou na seriály zvyklí. Snad to nebude jako DALLAS.

  4. Srovnavate aktualni Samsung s neakt. modelem SONY nizsi rady
    Dobrý den.
    Nejsem si jistý, zda je tohle korektní srovnání. Přístoupili jste k tomu asi dle ceny pro zákazníka, která se opravdu srovnatelně pohybuje u těchto 2 modelů. Když se ale kdokoli podívá do struktury řad LCD televizí SONY a SAMSUNG, musí mu být jasné, že toto nejsou srovnatelné řady. Pokud vezmete jako základ dnes velmi prodávaný model Samsung 32R86BDX, který za posledních několik měsíců postihl obrovský pokles ceny, existují vůči němu 2 modely Sony, která právě teď mění řady. Tedy buď KDL-32V2500, nebo v nových řadách již v malých uhlopříčkách nahrazeno S řadou, která získala parametry řady V a přidala něco málo navíc, ale ne S2530, ale S3000 (3010,3020). Pak dostanete stejné nebo podobné výchozí parametry, tedy dny. kontrast 8000:1, 3x HDMI, kvalitnější podsvícení a tím pádem lepší podání barev a color gamut, featury zpracování obrazu v rámci Bravia Engine u Sony vůči Movie plus a DNIe u Samsungu.

    Nelze vyloučit, že za pár měsíců se situace mírně zblíží, nebo otočí, to až se posune lifecyklus obou výrobců a až tedy budou stávající modely SONY delší dobu na trhu a klesne u nich cena a až Samsung přijde s novými. Pravdou ovšem asi zůstane, že Sony bude při stejných výchozích parametrech vždy o něco více.

    No a ještě jedna informace k panelům, je pravdou, že Sony se se Samsungem podílí na výrobě S-PVA panelů a tyto panely i mnohdy oba používají ve svých výrobcích, pravdou ale také je, že zrovna Samsung do tohoto modelu v různém čase a různých montážních regionech montuje různé panely, v tuto chvíli třeba v SK montují panely Samsung S-PVA, ale oběvují se po světě v recenzích i 32R8x televize s panely A-MVA a jiné xMVA technologie od AU Optronics (AUO), Chi Mei Optoelectronics (CMO) či Chunghwa Picture Tubes (CPT). Kvalita pak může být velmi nevyrovnaná a v některých recenzích s panelem CMO si například stěžovali na velmi malé pozorovací úhly kolem 100st bez zjevných barevných posunů a velkého úbytku kontrastu. Jak je to se situací u SONY netuším.

    Pls, jaký panel byl v TV ve Vaší recenzi? Lze to zjistit třeba v servisním menu, jak naleznete například zde: http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=601553
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:10800

    Díky
    Maarty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...

Nepřehlédněte

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek