Úterý , 24. 09. 2024

Jaromír

TOR přichází v krabici

25. 11. 2013

25. 11. 2013

Společnost Pogoplug představila zařízení Safeplug, využívající ke komunikaci na internetu technologii TOR, čímž se velmi snadno na internetu „zneviditelní“.

Pokud vám označení TOR (The Onion Router) nic neříká, pak vězte, že jde o systém (původně vyvinutý americkým námořnictvem) zajišťující anonymizaci uživatele při pohybu na internetu. Potřebujete speciální aplikaci, která data posílá nejprve sítí Tor, složené z moha serverů umístěných po celém světě, ty data zašifrují a různě přepošlou a až po té je pustí k cílovému počítači. Tím dojde, podobně jako v řadě amerických seriálů, ke skrytí informace o IP adrese uživatele a dalších faktorů, které by ho mohly identifikovat.

Surfování po internetu se stává anonymním a tedy i bezpečnějším – kromě jiného zabrání TOR sledování vašich aktivit tzv. trackery (jako Google Analytics, Facebook), které sledují vaši aktivitu a dle toho např. nabízejí reklamu. A nejen to, z vaší IP adresy lze zjistit fyzickou adresu, kde je počítač připojen do sítě. Takže leckdo šikovnější může zjistit, na co se na internetu díváte a kde bydlíte. I proto společnost  Pogoplug nedávno představila vlastní hardwarové řešení v podobě malé krabičky, kterou připojíte ke svému routeru a vše zařídí za vás. To vše za pouhých 49 USD (asi 990 Kč).

Otázkou zůstává, zda-li se to uživatelům vyplatí, když existuje bezplatné softwarové řešení. Běžně vám stačí stáhnout si upravený Firefox s nainstalovanou aplikací TOR, a to ve verzích pro Windows, Mac i Linux. Pro méně zkušené uživatele ale může jít o zajímavou alternativu.

Zdroj: Oficiální blog Pogoplug, Tor Project

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek