Pátek , 22. 11. 2024

Cecílie

ADATA uvádí SD600

14. 03. 2017

14. 03. 2017

ADATA Technology představila externí SSD disk SD600, který využívá vysoce kvalitní 3D TLC NAND obvody a nabízí se ve variantách 256 GB a 512 GB. Disk dosahuje přenosových rychlostí až 440 MB/s pro čtení a 430 MB/s pro zápis, čímž snadno překoná externí hard disky. Váží pouhých 90 g. SD600 je dostupný v černé a červeno-černé barevné variantě, odolá nárazům a svým sportovním designem podtrhne aktivní životní styl svých majitelů.

Věrný svému atletickému vzhledu je SD600 zaměřen na výkon. Dosahuje přenosových rychlostí až 440 MB/s pro čtení a 430 MB/s pro zápis. Toho interní ani externí pevné disky s klasickým provedením nedosáhnou ani za těch nejpříznivějších okolností. Díky přibližně čtyřnásobné rychlosti oproti klasickým diskům s otočnými částmi zkracuje SD600 čas nahrávání souborů a zlepšuje tak výkon her i jiných aplikací, u nichž je potřebný rychlý přístup k uloženým datům.

Uvnitř SSD disku SD600 najdete 3D TLC NAND Flash obvody. ADATA, stejně jako všichni ostatní významní výrobci, se přesouvá k pamětem založeným na 3D (vrstvené) technologii, díky které lze dosáhnout vyšší hustoty, spolehlivosti a výdrže uložených dat ve srovnání se starší technologií 2D (rovinnou). SD600 přichází na trh v kapacitách 256 GB a 512 GB.

Díky použití DRAM cache a SLC cache s nepřetržitým výkonem se SD600 bez problémů vyrovná i s náročnými požadavky. Bez zpomalení nebo přiškrcení přenosových rychlostí zvládá nahrávání velkých souborů. SLC cache zaslouží zvláštní zmínku, jelikož umožňuje používat část kapacity disku v módu pSLC (pseudo single-level cell, pseudo jednoúrovňové použití paměťových buněk), což je díky vysoké rychlosti velmi výhodné při operacích vyžadujících prioritní zpracování.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek