Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Aktivní chladič pro SSD disky M.2 2280 XPG STORM

21. 11. 2017

21. 11. 2017

ADATA Technology dnes uvedla přídavný chladič XPG STORM určený pro M.2 2280 disky. STORM se skládá z hliníkového chladiče a ventilátoru. Může být snadno připevněn k jakémukoliv kompatibilnímu SSD disku, kterému zajistí pořádné chlazení. Nižší teplota SSD disku zlepšuje stabilitu a výkon systému. Chladič XPG STORM navíc obsahuje barevné RGB osvětlení, takže přispívá k atraktivnímu vzhledu herních počítačů.

I když jsou SSD disky M.2 2280 PCIe v současnosti to nejrychlejší, co můžete sehnat, jejich vysoké přenosové rychlosti také znamenají vyšší produkci tepla. Bez chladiče by nashromážděné teplo mohlo zhoršit výkonnost a snížit životnost SSD disku. STORM obsahuje hliníkový chladič, který pasuje na jakýkoliv M.2 SSD disk. Spolu s chladičem používá STORM také ventilátor, díky němuž chladný vzduch lépe cirkuluje. Teplota SSD disku se tak sníží až o 25 % ve srovnání s diskem bez chladiče.

STORM je vybaven také RGB osvětlením, což jistě ocení fanoušci doma stavěných PC nebo modifikovaných PC skříní. I když je M.2 slot většinou zastrčen někde vzadu a zakrývají ho větší komponenty, díky RGB podsvícení se STORM doslova dostane do popředí. Kromě standardního RGB módu také podporuje nejrůznější aplikace pro úpravu barevných sekvencí, jako třeba ASUS AURA Sync, Gigabyte RGB Fusion Ready a MSI Mystic Light Sync.

Díky připravené vrstvě teplovodivé pasty můžete STORM snadno nainstalovat na jakýkoliv M.2 2280 SSD disk, Nejsou potřeba žádné šrouby, instalace je naprosto jednoduchá, dokonce ani nemusíte nic nastavovat v BIOSu. Jakmile je jednou na svém místě, STORM začne sám pracovat na snižování teploty a vylepšování stability systému.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek