Sobota , 27. 07. 2024

Věroslav

AnyoneGo vylepšil invalidní vozík pro zvířata vyráběný pomocí 3D tisku

11. 10. 2017

11. 10. 2017

Český startup AnyoneGo dnes představil další variantu svého unikátního invalidního vozíku AniGo pro domácí zvířata. Po předchozím typovém provedení, určeném pro zvířata s nulovou hybností zadních končetin, nyní dokončil vývoj varianty pro zvířata s amputací zadních nohou. Současně začíná pracovat na variantě pro zvířata, která ztratila hybnost v obou pravých nebo levých končetinách.

Model AniGo je prvním a jediným komerčním vozíkem pro invalidní zvířata na celosvětovém trhu, který lze vyrábět prostřednictvím 3D tisku zcela na míru velikosti zvířat a druhu jejich postižení, a navíc jej lze jakkoli přizpůsobit požadavkům zákazníků na barevný design. Vylepšený vozík AniGo dnes bude k vidění na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v pavilonu E v předsálí konference o 3D tisku, jejímž je společnost AnyoneGo partnerem.

Invalidní vozík AniGo představuje na trhu s pomůckami pro hendikepovaná zvířata revoluční novinku. Zatímco příslušenství starších typů se přizpůsobovalo zvířatům pouze v omezené míře, AniGo je zcela od počátku vyráběn na míru konkrétním zvířecím „uživatelům“. Název vznikl spojením slov Animals Go, tedy zjednodušeně zvířata v pohybu. „Produkt cílíme především pro nejrozšířenější domácí plemena, tedy psy a kočky, bez ohledu na míru jejich hendikepu. Jeho unikátní konstrukce ale umožňuje využití i pro další zvířata,“ popisuje všestrannost výrobku šéf vývojového týmu a spoluzakladatel společnosti AnyoneGo Jan Jiránek.

Vozík AniGo je přelomový v řadě ohledů. Kromě maximální možné míry přizpůsobení se uživateli zaujme také způsobem produkce. Téměř všechny součásti se totiž vyrábí pomocí 3D tiskáren, což přináší řadu výhod. Kromě toho, že každý díl lze vyrobit přesně pro konkrétní zvíře, dochází i ke zkrácení výrobní doby. Časová úspora a tím pádem i zlevnění se navíc promítá i do zavádění případných inovací. Odpadá totiž zdlouhavé a drahé vyrábění nových odlitků pro jednotlivé díly. Vše lze zařídit úpravou programu, který 3D tiskárny ovládá.

Vozík AniGo lze snadno složit a přenést při zachování nejlepší možné kombinace pevné konstrukce a minimální hmotnosti. Pro výrobu jsou využívány špičkové nealergenní materiály – ve standardní verzi se jedná o plast, náročnější zákazníci si ale mohou objednat i odolnější kompozitové tělo obsahující výztuž z jemných uhlíkových vláken. „Použité materiály zaručují, že konstrukce vozíku je nejen maximálně pevná a odolná, ale zároveň lehká, takže se pohodlně přenáší,“ vysvětluje Tomáš Soóky, ředitel společnosti 3Dwiser, která byla vývojovým partnerem společnosti AnyoneGo a dodavatelem 3D tiskáren Ultimaker 2 i tiskového materiálu.

Zákazníci, kteří chtějí svému domácímu invalidnímu zvířátku znovu umožnit takřka plnohodnotný pohyb, se mohou prostřednictvím kontaktního formuláře na webu www.anyonego.cz obrátit na tým společnosti AnyoneGo a specifikovat svoje individuální potřeby. Po upřesnění doplňkových parametrů, především druhu zvířete, jeho plemene a postižení, si pak mohou objednat unikátní vozík AniGo na míru jejich zvířeti v jakékoli barevné kombinaci.

Náklady na výrobu vozíku AniGo se odvíjejí od velikosti zvířete a kombinace výrobních materiálů. Cena začíná na částce 12 490 Kč.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Nepřehlédněte

Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek