Úterý , 25. 02. 2025

Liliana

Energy Sistem uvádí na trh nové powerbanky

30. 01. 2016

30. 01. 2016

Společnost Energy Sistem, španělský výrobce spotřební elektroniky, uvádí na český a slovenský trh nové powerbanky Energy Extra Battery ve třech různých kapacitách – 2 500, 5 000 a 10 000 mAh. Powerbanky se vyznačují technologií Intelligent Protection System.

Kompaktní a lehká externí baterie v moderním provedení nabízí šest uživatelsky oblíbených barevných variant. Okamžitě dodá energii jakémukoli mobilnímu zařízení, ať už se jedná o smartphone, tablet či třeba multimediální přehrávač. Dva USB výstupy, umístěné na bočních hranách baterie, umožňují dobíjet až dvě zařízení současně. Jeden z USB výstupů obsahuje odnímatelný a vyklopitelný plochý kabel s microUSB konektorem, který lze ukrýt do těla baterie tak, aby uživateli v případě jeho nevyužívání nepřekážel. V případě Energy Extra Battery 2500 je tento kabel k baterii přidělán napevno. Zařízení je navíc vybaveno vícebarevným LED indikátorem, umístěným ve spodní části baterie, který uživatele informuje o její aktuální energetické kapacitě.

Powerbanky jsou dostupné ve třech kapacitních velikostech. Energy Extra Battery 10000 nabízí uživatelům rychlé a mnohonásobné dobíjení elektronických zařízení díky celkové kapacitě 10 000 mAh a 2,1 A konektorům. Ocení ji tak nejen cestovatelé, ale také majitelé většího počtu elektronických zařízení. Energy Extra Battery 5000 disponuje poloviční kapacitou a výstupním proudem o síle až 2 A. Pro nouzové nabíjení energeticky méně náročných zařízení, jako jsou smartphony či multimediální přehrávače, pak postačí Energy Extra Battery 2500 s kapacitou 2 500 mAh a nabíjecím proudem až 1 A.

Všechny tři powerbanky jsou vybaveny technologií Intelligent Protection System, která zajišťuje ochranu nabíjených zařízení před případným zkratem či přetížením. V případě jejich nabití či odpojení zařízení se tak baterie automaticky vypne. Inteligentní obvod Energy Extra Battery 10000 a 5000 navíc umožňuje nabíjet jednotlivá zařízení ve stejný okamžik, jako samotnou baterii. Lithium polymerové články umožňují uchování maximální kapacity nabité baterie po dlouhou dobu a zároveň pozitivně ovlivňují její spolehlivost a účinnost.

Společnost Energy Sistem klade velký důraz nejen na design, nadstandardní tříletou záruku bez omezení a inovativní technologie, ale rovněž i na vysokou dostupnost svých produktů. Energy Extra Battery 10 000 si zákazníci mohou koupit za doporučenou koncovou cenu 899 Kč s DPH, Energy Extra Battery 5000 za 629 Kč s DPH a Energy Extra Battery 2500 za 349 Kč s DPH.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek