Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

Phab 2 Pro – první smartphone s technologií Tango

19. 07. 2016

19. 07. 2016

Společnost Lenovo představila na letošním veletrhu TechWorld Phab 2 Pro, první smartphone na světě s technologií Tango, která umožní uživatelům pracovat s rozšířenou realitou prostřednictvím telefonu. Spolu s touto novinkou byly také uvedeny modely Phab 2 Plus s duálním zadním fotoaparátem a smartphone Phab 2.

Na rozdíl od jiných telefonů je Phab 2 Pro vybaven technologií Tango, kterou tvoří sada senzorů a software od společnosti Google snímající a mapující okolí. Díky této výbavě se rozšířená realita ve smartphonech stává skutečností. Zařízení tak bude přesně vědět, v jakém prostoru se nachází, a zvládne se v něm bez problému orientovat. Zároveň dokáže zasadit virtuální objekty do reálného světa, což ocení nejen herní nadšenci, ale třeba i lidé, kteří často nakupují online.

Uživatelé si díky technologii Tango budou moci v reálném prostředí například zahrát svou oblíbenou hru s virtuálními postavami. Stejně tak mohou chovat virtuálního domácího mazlíčka, který s nimi bude trávit čas nejen doma, ale i kdekoliv na cestách.

Technologie Tango mapuje také vnitřní prostory, takže zařízení může sloužit i jako „indoor navigace“. Majitelé Phab 2 Pro se díky tomu už nikdy neztratí v obchodním centru, na úřadě nebo v kancelářském komplexu. Jejich telefon je vždy dovede tam, kam potřebují. S aplikací GuidiGO se návštěvy muzeí nebo galerií stanou ještě zábavnější. Stačí si předem vybrat exponáty, které si chce uživatel prohlédnout, a Phab 2 Pro sám vyhledá tu nejlepší trasu k cíli.

Své využití najde tento smartphone také při pořizování nové výbavy do bytu. Stačí si v pohodlí domova vybrat v e-shopu nábytek, který Phab 2 Pro umístí do obrazu reálného pokoje. Každý tak snadno zjistí, zda se jím vyhlédnutá postel nebo komoda do daného prostoru hodí rozměrově i barevně. Pokud se bude uživateli nábytek líbit, může si ho jednoduše objednat online.

Jedinečným schopnostem zařízení Phab 2 Pro s technologií Tango vdechují život tři hlavní prvky: sledování pohybu, prostorové vnímání a okamžité měření reálných prostor. Při sledování pohybu vidí „oko“ smartphonu Phab 2 Pro svou polohu ve 3D zobrazení, zatímco měření reálných prostor upřesňuje přístroji jeho umístění. Prostorové vnímání pak umožňuje analyzovat tvar okolního světa pomocí detekce překážek kolem zařízení. Smartphone tak nyní vůbec poprvé v historii dokáže vizualizovat a pochopit okolní objekty i prostředí pomocí senzorů, které zachytí více než 250 000 údajů za vteřinu.

Phab 2 Pro je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 652, který kombinuje prémiový hardware s efektivními procesy. Zároveň přináší vysokorychlostní připojení LTE (4G) a fotoaparáty se senzory pro rychlejší zpracování všech dat. Heterogenní výpočetní platforma procesoru Snapdragon je optimalizována pro celodenní využití technologie Tango. Procesor také bez problémů zvládá zpracovat a opatřit časovým údajem všechna data, která zařízení získává z několika senzorů, gyroskopu a akcelerometru. Díky tomu funguje rozšířená realita smartphonu plynule a grafické překryvy na displeji vypadají přirozeně.

Phab 2 Pro je vybaven technologií Dolby Audio Capture 5.1 s certifikací Dolby Atmos, aby uživatelé mohli zachytit každý okamžik na video s vysokou kvalitou zvuku. To vše umožňují tři mikrofony s prostorovým snímáním a redukcí šumu spolu s 16Mpx fotoaparátem, který podporuje ostrý záznam videa. Díky pohlcujícímu zvuku podpořenému technologií Dolby Atmos mají uživatelé i při poslechu hudby ze sluchátek pocit, jako by byli přímo na koncertě své oblíbené kapely. 6,4palcový Phab 2 Pro se může také pochlubit displejem s QHD rozlišením (2560 x 1440), který optimalizuje jas obrazu v závislosti na okolním osvětlení a prostředí.

Smartphone Phab 2 Plus přináší uživatelům dva zadní 13Mpx fotoaparáty se světelností čočky f2.0 a okamžitým ostřením. Dále nabídne také profesionální obrazový procesor Fujitsu Milbeaut, kterým jsou vybaveny fotoaparáty Leica. I amatérští fotografové tak mohou pořídit špičkové snímky při nízké hladině osvětlení a s vysokým kontrastem při zachování přirozené barvy, s vysokými detaily na stinných místech a podmanivým rozostřeným pozadím. Software fotoaparátu nabízí i manuální režim, stejně jako rozšířenou realitu a další speciální efekty.

Phab 2 je cenově dostupný smartphone podporující rozšířenou realitu. Nabízí také řadu atraktivních vlastností, které jsou obvykle dostupné pouze u modelů vyšších tříd. V režimu rozšířené reality lze s Phab 2 vytvořit více unikátních fotografií a videozáznamů díky kombinaci různých efektů, jako je virtuální prostředí nebo kreslení přímo do snímků, což je ideální pro sdílení na Facebooku či Instagramu. K dalším přednostem patří 6,4palcový HD displej, 13Mpx fotoaparát s rychlým zaostřováním a 32GB vnitřní úložiště rozšiřitelné pomocí microSD karty.

Všechny smartphony z produktové řady Phab 2 budou celosvětově dostupné od začátku září. Dostupnost ani cena pro český trh zatím nebyly stanoveny.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...

Nepřehlédněte

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek