Pondělí , 15. 04. 2024

Anastázie

Canon slaví 80 miliónů fotoaparátů EOS s výměnnými objektivy

22. 11. 2015

22. 11. 2015

Canon oznamuje dosažení nového milníku ve výrobě fotoaparátů – dne 10. listopadu 2015 překonal celkový počet vyrobených filmových a digitálních zrcadlovek systému EOS s výměnnými objektivy hranici 80 miliónů. Modelem s pořadovým číslem 80 000 000 byla digitální zrcadlovka Canon EOS 5DS R, která se může ve své třídě pochlubit nejvyšším počtem pixelů na světě.

Canon zahájil výrobu jednookých zrcadlovek systému EOS v roce 1987 a po nástupu digitálních zrcadlovek na začátku tohoto tisíciletí ji  rychle rozšířil. Navíc vysokou produkci udržel až do současnosti a dnes tak může oslavit již 80 miliónů vyrobených fotoaparátů systému EOS.

Novou generaci jednookých zrcadlovek s automatickým zaostřováním představila společnost Canon v březnu 1987 a modely systému EOS byly vůbec prvními fotoaparáty s elektronickým přenosem dat mezi tělem a objektivem. Tato revoluční technologie umožnila elektronicky ovládat fotoaparát jako celek, tedy nejen samostatně objektiv a tělo.

Canon si všechny klíčové komponenty používané v zařízeních systému EOS vyrábí sám a pro každý model tak může zvolit optimální snímač. Díky tomuto přístupu mají zákazníci na výběr z ještě rozsáhlejší produktové řady. Společnost Canon výrazně přispěla k nové éře fotografování, když uvedla řadu inovativních produktů včetně kompaktního a lehkého modelu EOS 500, který výrazně pomohl s rozšířením počtu uživatelů zařízení značky Canon, a ikonické modelové série EOS 5D, která letos slaví desáté výročí.

Díky těmto výrobním postupům a trvalým inovacím je Canon již od roku 2003 celých 12 let v řadě jedničkou2 na celosvětovém trhu digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy.

Nejnovějšího milníku dosáhla společnost Canon poté, co v červnu 2015 oslavila překonání hranice 110 miliónů vyrobených výměnných objektivů řady EF, a tedy i nový světový rekord v tomto segmentu2. Výrobu objektivů pro fotoaparáty systému EOS zahájila společnost Canon spolu s uvedením zrcadlovek tohoto systému.

Společnost Canon bude i nadále pokračovat ve zdokonalování svých různorodých zobrazovacích technologií a využije k tomu všechny své odborné zkušenosti a znalosti z oblasti optiky. Cílem této snahy je vytvářet naprosto výjimečné a vysoce spolehlivé objektivy i fotoaparáty, které pokrývají rozmanité požadavky nejrůznějších typů uživatelů – od naprostých začátečníků přes pokročilé amatéry až po profesionální fotografy. Canon bude i v budoucnu průkopníkem nových technologií a bude přinášet nové zážitky v oblasti fotografování i natáčení.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek