Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Canon slaví 80 miliónů fotoaparátů EOS s výměnnými objektivy

22. 11. 2015

22. 11. 2015

Canon oznamuje dosažení nového milníku ve výrobě fotoaparátů – dne 10. listopadu 2015 překonal celkový počet vyrobených filmových a digitálních zrcadlovek systému EOS s výměnnými objektivy hranici 80 miliónů. Modelem s pořadovým číslem 80 000 000 byla digitální zrcadlovka Canon EOS 5DS R, která se může ve své třídě pochlubit nejvyšším počtem pixelů na světě.

Canon zahájil výrobu jednookých zrcadlovek systému EOS v roce 1987 a po nástupu digitálních zrcadlovek na začátku tohoto tisíciletí ji  rychle rozšířil. Navíc vysokou produkci udržel až do současnosti a dnes tak může oslavit již 80 miliónů vyrobených fotoaparátů systému EOS.

Novou generaci jednookých zrcadlovek s automatickým zaostřováním představila společnost Canon v březnu 1987 a modely systému EOS byly vůbec prvními fotoaparáty s elektronickým přenosem dat mezi tělem a objektivem. Tato revoluční technologie umožnila elektronicky ovládat fotoaparát jako celek, tedy nejen samostatně objektiv a tělo.

Canon si všechny klíčové komponenty používané v zařízeních systému EOS vyrábí sám a pro každý model tak může zvolit optimální snímač. Díky tomuto přístupu mají zákazníci na výběr z ještě rozsáhlejší produktové řady. Společnost Canon výrazně přispěla k nové éře fotografování, když uvedla řadu inovativních produktů včetně kompaktního a lehkého modelu EOS 500, který výrazně pomohl s rozšířením počtu uživatelů zařízení značky Canon, a ikonické modelové série EOS 5D, která letos slaví desáté výročí.

Díky těmto výrobním postupům a trvalým inovacím je Canon již od roku 2003 celých 12 let v řadě jedničkou2 na celosvětovém trhu digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy.

Nejnovějšího milníku dosáhla společnost Canon poté, co v červnu 2015 oslavila překonání hranice 110 miliónů vyrobených výměnných objektivů řady EF, a tedy i nový světový rekord v tomto segmentu2. Výrobu objektivů pro fotoaparáty systému EOS zahájila společnost Canon spolu s uvedením zrcadlovek tohoto systému.

Společnost Canon bude i nadále pokračovat ve zdokonalování svých různorodých zobrazovacích technologií a využije k tomu všechny své odborné zkušenosti a znalosti z oblasti optiky. Cílem této snahy je vytvářet naprosto výjimečné a vysoce spolehlivé objektivy i fotoaparáty, které pokrývají rozmanité požadavky nejrůznějších typů uživatelů – od naprostých začátečníků přes pokročilé amatéry až po profesionální fotografy. Canon bude i v budoucnu průkopníkem nových technologií a bude přinášet nové zážitky v oblasti fotografování i natáčení.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek