Neděle , 15. 09. 2024

Jolana

Canon uvádí reportážní klasiku v moderním provedení

27. 08. 2015

27. 08. 2015

Společnost Canon rozšiřuje své portfolio o nový širokoúhlý objektiv řady L. Canon EF 35mm f/1,4L II USM ocení všichni profesionální fotografové, kteří chtějí zachytit svět z přirozené perspektivy. Novinka je následníkem legendárního modelu EF 35mm f/1,4L USM a jako první objektiv na světě využívá zcela novou optickou technologii značky Canon – optiku typu Blue Spectrum Refractive (BR).

Společnost Canon vytvořila objektiv EF 35mm f/1,4L II USM na základě zpětné vazby od profesionálních fotografů a využila přitom řadu pokročilých technologií z oblasti optiky. Výsledkem je naprosto vynikající kvalita obrazu, kterou profesionálové od objektivů značky Canon řady L očekávají. Model EF 35mm f/1,4L II USM je prvním objektivem, který využívá optiku typu BR. Tato nová průkopnická technologie společnosti Canon využívá organický optický materiál, který je přímo na molekulární úrovni navržený tak, aby pomocí lomu modrého světla významně přispíval ke snížení chromatické vady a zvýšení ostrosti obrazu. Materiál s touto technologií je přímou součástí složeného optického prvku a spolu vysoce výkonnými povrchovými úpravami včetně Subwavelength Structure Coating stojí za lepším kontrastem snímků i nižším výskytem odlesků a závoje.

 

Snímky v přirozeně reportážním stylu pro profesionální fotografy

Objektiv EF 35mm f/1,4L II USM je ideální pro pořizování dokumentárních snímků, zejména pak v případě širokoúhlých záběrů s pevnou ohniskovou vzdáleností 35 mm. Nový objektiv je tak nejlepší možnou volbou pro novináře i sportovní a svatební fotografy. Díky širokému zornému úhlu mohou uživatelé fotografovat objekty v jejich přirozením prostředí bez jakéhokoli zkreslení. Nový objektiv se může pochlubit skvělou světelností f/1,4 a clonou s devíti lamelami. Díky maximální kontrole nad hloubkou ostrosti mohou uživatelé pořizovat snímky s nádherně rozostřeným pozadím i portréty se zdůrazněním fotografované osoby. Navíc vysoká světelnost umožňuje pokračovat ve fotografování i při zhoršení světelných podmínek.

Objektiv EF 35mm f/1,4L II USM využívá kroužkový ultrazvukový motor, který zajišťuje mimořádně rychlé a téměř neslyšitelné automatické zaostřování. Fotografové tak mohou na scény odehrávající se před jejich očima reagovat opravdu velmi rychle. Součástí objektivu je i kroužek manuálního zaostřování, díky kterému mají fotografové okamžitou a úplnou kontrolu nad přesným zaostřením svých snímků i filmů.

 

Návrh a konstrukce vlajkové řady L

Canon navrhl nový objektiv tak, aby úspěšně obstál i v náročných fotografických prostředích a nabídl uživatelům opravdu dlouhou životnost. Model EF 35mm f/1,4L II USM se může pochlubit ikonickým designem i vlastnostmi spojenými s vlajkovou lodí mezi objektivy značky Canon – řadou L. Pokročilé těsnění proti povětrnostním vlivům a fluorovaná povrchová úprava pomáhají s ochranou vůči nepříznivým okolním podmínkám a robustní tělo zajišťuje dlouhou životnost.

Klíčové výhody objektivu EF 35mm f/1.4L II USM:

  • Široký zorný úhel s přirozenou perspektivou
  • Vynikající výkon i při špatném osvětlení a kontrola nad hloubkou ostrosti
  • Definuje nové standardy obrazové kvality
  • Rychlé a diskrétní zaostřování
  • Možnost fotografování i v náročných podmínkách
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek