Středa , 09. 07. 2025

Drahoslava

Hořčík v konstrukci notebooků Toshiba

Portégé X20W-D

11. 12. 2017

11. 12. 2017

Mezi roky 2012 a 2014 investovala Toshiba více než 8 miliard eur do výzkumu a vývoje nejtenčích a nejlehčích profesionálních notebooků s magneziovým šasi. Součástí tohoto konceptu jsou i rozsáhlé testy, kterými musí notebook projít, aby byl připraven k uvedení na trh. Mezi ně patří například testy MIL-STD-810G a H.A.L.T., které probíhají v prestižním nezávislém německém institutu TÜV Rheinland.

Zpracování hořčíku zahrnuje složitý proces, který vyžaduje rozsáhlé odborné znalosti a inženýrské dovednosti. Tento materiál je při zachování vynikající tvarové stálosti velmi lehký a pevný. Hořčík umožňuje docílit nízké hmotnosti, výborně tlumí nárazy a je odolný vůči korozi. Prokazuje se jako odolnější než plast a mnohem robustnější než hliník, což prémiovým notebookům Toshiba poskytuje vynikající vlastnosti. Odolnost dále zvyšuje vyztužení ve tvaru včelích pláství.

Testovací proces označený jako MIL-STD-810G představuje pro přístroje skutečnou prověrku odolnosti. Každý model notebooků řady X musel před uvedením na trh absolvovat deset zátěžových disciplín. Jedna z nich například ověřuje výdrž při pádu z výšky 76 cm (průměrná výška stolu), a to ne jednou, ale celkem 26krát, na všechny strany, rohy a plochy.

Popsaným procesem vývoje a ověření odolnosti prošly všechny modely notebooků Toshiba současné řady X, jako Portégé X20W-D, Portégé X30-D a Tecra X40-D. Díky hořčíkovému šasi nabízí uživatelům velmi nízkou hmotnost v kombinaci s vysokou užitnou hodnotou. Vysoce výkonný model Toshiba Portégé X20W-D s displejem chráněným sklem Corning® Gorilla® Glass 4 je například tenký pouhých 15,4 mm a váží jen 1,1 kg.

Společnost Toshiba svým profesionálním notebookům řady X natolik věří, že je vybavuje mimořádnou zárukou spolehlivosti Reliability Guarantee Toshiba, která zajišťuje, že pokud zařízení vypoví službu během jednoho roku od nákupu vinou výrobní vady, získá zákazník kromě záruční opravy také celou kupní cenu přístroje zpět. Předpokladem je zaregistrování přístroje do 30 dnů od zakoupení.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek