Čtvrtek , 24. 10. 2024

Nina

Hořčík v konstrukci notebooků Toshiba

Portégé X20W-D

11. 12. 2017

11. 12. 2017

Mezi roky 2012 a 2014 investovala Toshiba více než 8 miliard eur do výzkumu a vývoje nejtenčích a nejlehčích profesionálních notebooků s magneziovým šasi. Součástí tohoto konceptu jsou i rozsáhlé testy, kterými musí notebook projít, aby byl připraven k uvedení na trh. Mezi ně patří například testy MIL-STD-810G a H.A.L.T., které probíhají v prestižním nezávislém německém institutu TÜV Rheinland.

Zpracování hořčíku zahrnuje složitý proces, který vyžaduje rozsáhlé odborné znalosti a inženýrské dovednosti. Tento materiál je při zachování vynikající tvarové stálosti velmi lehký a pevný. Hořčík umožňuje docílit nízké hmotnosti, výborně tlumí nárazy a je odolný vůči korozi. Prokazuje se jako odolnější než plast a mnohem robustnější než hliník, což prémiovým notebookům Toshiba poskytuje vynikající vlastnosti. Odolnost dále zvyšuje vyztužení ve tvaru včelích pláství.

Testovací proces označený jako MIL-STD-810G představuje pro přístroje skutečnou prověrku odolnosti. Každý model notebooků řady X musel před uvedením na trh absolvovat deset zátěžových disciplín. Jedna z nich například ověřuje výdrž při pádu z výšky 76 cm (průměrná výška stolu), a to ne jednou, ale celkem 26krát, na všechny strany, rohy a plochy.

Popsaným procesem vývoje a ověření odolnosti prošly všechny modely notebooků Toshiba současné řady X, jako Portégé X20W-D, Portégé X30-D a Tecra X40-D. Díky hořčíkovému šasi nabízí uživatelům velmi nízkou hmotnost v kombinaci s vysokou užitnou hodnotou. Vysoce výkonný model Toshiba Portégé X20W-D s displejem chráněným sklem Corning® Gorilla® Glass 4 je například tenký pouhých 15,4 mm a váží jen 1,1 kg.

Společnost Toshiba svým profesionálním notebookům řady X natolik věří, že je vybavuje mimořádnou zárukou spolehlivosti Reliability Guarantee Toshiba, která zajišťuje, že pokud zařízení vypoví službu během jednoho roku od nákupu vinou výrobní vady, získá zákazník kromě záruční opravy také celou kupní cenu přístroje zpět. Předpokladem je zaregistrování přístroje do 30 dnů od zakoupení.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek