Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

Nové dokovací reproduktory značky LG nejen pro chytré mobily

31. 08. 2012

31. 08. 2012

Nové dokovací reproduktory ND8520, ND5520, ND4520 a ND3520 představila společnost LG Electronics.  Další řadou technicky vylepšených tzv. dokovacích reproduktorů s novými způsoby připojení reaguje LG na potřeby nastupující generace, která si už život bez chytrých přístrojů nedokáže představit.

„Smartphony a podobné přístroje se staly součástí každodenního života,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics. „Proto představujeme reproduktory, které byly navrženy podle potřeb našich zákazníků. Integrovali jsme do nich pokročilé technologie, zapracovali na jejich bezproblémovém propojení s chytrými přístroji a navíc přidali unikátní design.“

 

 

AirPlay: snadný přenos, vybroušený zvuk

Model ND8520 je kompatibilní i se zařízeními firmy Apple a díky funkci AirPlay se odlišuje od ostatních dokovacích reproduktorů určených pro iPhone nebo iPod. Díky AirPlay si totiž nyní můžete vychutnat poslech hudby bez nutnosti fyzického připojení. Díky AirPlay se připojíte i k iPadu nebo MacBooku.

 

Navíc má ND8520 velice snadné ovládání. Jednoduché uživatelské prostředí připomíná smartphony a umožní vám snadné ovládání všech funkcí reproduktorů, dostanete se díky němu i do hudební sbírky uložené na externích zařízeních. Například: pokud „odtáhnete“ první obrazovku, zobrazí se menu pro přehrávání hudby, zatímco na straně displeje uvidíte díky Smart Square nabídku dalších funkcí jako například rádio.

 

ND8520 přináší až překvapivě působivý zvuk, který zajišťuje 80W 2.1 reproduktor. Díky vestavěnému basovému reproduktoru a omezení zvukových ztrát dokáže vytvořit „svěží“ zvuk okořeněný hloubkou, kterou zaručují basy. Abychom nezůstali pouze u výtečného zvuku, přidejme působivý design v podobě kostky, díky kterému dokáže stylově zkrášlit každou ložnici či obývací pokoj.

 

Pro lepší a rozmanitější možnosti přehrávání je připraven USB port s podporou MP3 a WMA. Mimo už zmiňovaného rádia budete moci využít ND8520 jako budík. Všechny tyto funkce lze ovládat pomocí speciálního ovladače přímo pro reproduktor nebo LG Bluetooth aplikace, kterou budete mít ve svém smartphonu.

 

Bezdrátový přenos pro iOS a Android

Skvělý komfort přinášejí také dva nezávislé 30W reproduktory modelu ND5520. Hudební přenos přes Bluetooth umožňuje uživateli bezdrátově přehrávat video i hudbu. Sloužit může také jako duální dock pro iOS a Android zařízení, a uživateli tak dává možnost přehrát si cokoliv s lepším zvukem bez ohledu na přístroj, který vlastní.

 

Pro zlepšení komfortu mohou uživatelé používat jako dálkové ovládání i své vlastní smartphony, a to díky Bluetooth aplikaci. Smartphony poskytnou známé uživatelské rozhraní pro ovládání dokovacího reproduktoru. Stejně jako model ND8520 má i ND 5520 funkce budík a rádio. Díky útlému designu a bílému hliníkovému krytu váží model ND5520 jen 3,6 kilo.

 

Mimo ND8520 a ND5520 uvádí LG na trh také modely ND4520 a ND3520. K tomu, abyste mohli doma kdekoliv poslouchat hudbu ve vysoké kvalitě, bude ND4520 potřebovat 6 AA baterií. Model ND3520 obdržel cenu iF Design Award pro moderní kovový design. Podporuje všechny zařízení běžící na operačním systému Android OS mající Bluetooth. Dokovací reproduktory značky LG přijdou na český a slovenský trh v průběhu září 2012.

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.

Nepřehlédněte

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek