Pátek , 22. 09. 2023

Matouš

Nové dokovací reproduktory značky LG nejen pro chytré mobily

31. 08. 2012

31. 08. 2012

Nové dokovací reproduktory ND8520, ND5520, ND4520 a ND3520 představila společnost LG Electronics.  Další řadou technicky vylepšených tzv. dokovacích reproduktorů s novými způsoby připojení reaguje LG na potřeby nastupující generace, která si už život bez chytrých přístrojů nedokáže představit.

„Smartphony a podobné přístroje se staly součástí každodenního života,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics. „Proto představujeme reproduktory, které byly navrženy podle potřeb našich zákazníků. Integrovali jsme do nich pokročilé technologie, zapracovali na jejich bezproblémovém propojení s chytrými přístroji a navíc přidali unikátní design.“

 

 

AirPlay: snadný přenos, vybroušený zvuk

Model ND8520 je kompatibilní i se zařízeními firmy Apple a díky funkci AirPlay se odlišuje od ostatních dokovacích reproduktorů určených pro iPhone nebo iPod. Díky AirPlay si totiž nyní můžete vychutnat poslech hudby bez nutnosti fyzického připojení. Díky AirPlay se připojíte i k iPadu nebo MacBooku.

 

Navíc má ND8520 velice snadné ovládání. Jednoduché uživatelské prostředí připomíná smartphony a umožní vám snadné ovládání všech funkcí reproduktorů, dostanete se díky němu i do hudební sbírky uložené na externích zařízeních. Například: pokud „odtáhnete“ první obrazovku, zobrazí se menu pro přehrávání hudby, zatímco na straně displeje uvidíte díky Smart Square nabídku dalších funkcí jako například rádio.

 

ND8520 přináší až překvapivě působivý zvuk, který zajišťuje 80W 2.1 reproduktor. Díky vestavěnému basovému reproduktoru a omezení zvukových ztrát dokáže vytvořit „svěží“ zvuk okořeněný hloubkou, kterou zaručují basy. Abychom nezůstali pouze u výtečného zvuku, přidejme působivý design v podobě kostky, díky kterému dokáže stylově zkrášlit každou ložnici či obývací pokoj.

 

Pro lepší a rozmanitější možnosti přehrávání je připraven USB port s podporou MP3 a WMA. Mimo už zmiňovaného rádia budete moci využít ND8520 jako budík. Všechny tyto funkce lze ovládat pomocí speciálního ovladače přímo pro reproduktor nebo LG Bluetooth aplikace, kterou budete mít ve svém smartphonu.

 

Bezdrátový přenos pro iOS a Android

Skvělý komfort přinášejí také dva nezávislé 30W reproduktory modelu ND5520. Hudební přenos přes Bluetooth umožňuje uživateli bezdrátově přehrávat video i hudbu. Sloužit může také jako duální dock pro iOS a Android zařízení, a uživateli tak dává možnost přehrát si cokoliv s lepším zvukem bez ohledu na přístroj, který vlastní.

 

Pro zlepšení komfortu mohou uživatelé používat jako dálkové ovládání i své vlastní smartphony, a to díky Bluetooth aplikaci. Smartphony poskytnou známé uživatelské rozhraní pro ovládání dokovacího reproduktoru. Stejně jako model ND8520 má i ND 5520 funkce budík a rádio. Díky útlému designu a bílému hliníkovému krytu váží model ND5520 jen 3,6 kilo.

 

Mimo ND8520 a ND5520 uvádí LG na trh také modely ND4520 a ND3520. K tomu, abyste mohli doma kdekoliv poslouchat hudbu ve vysoké kvalitě, bude ND4520 potřebovat 6 AA baterií. Model ND3520 obdržel cenu iF Design Award pro moderní kovový design. Podporuje všechny zařízení běžící na operačním systému Android OS mající Bluetooth. Dokovací reproduktory značky LG přijdou na český a slovenský trh v průběhu září 2012.

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

Nepřehlédněte

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek