Čtvrtek , 20. 06. 2024

Květa

Nový fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark II

20. 02. 2016

20. 02. 2016

Canon PowerShot G7 X Mark II je první fotoaparát, který využívá nový obrazový procesor Canon DIGIC 7. Nabízí spojení jednopalcového snímače CMOS s rozlišením 20,1 megapixelů a objektivu se 4,2násobným optickým zoomem.

Nový PowerShot G7 X Mark II přináší v kompaktním těle skvělý fotografický výkon a Canon tento model navrhl ergonomicky tak, aby navázal na estetický design produktové řady PowerShot G a současně umožnil intuitivní obsluhu i okamžitý přístup k nejčastěji používaným ovládacím prvkům. Díky velmi přesné optice značky Canon, skvělé rychlosti, plně ručnímu ovládání a pokročilé konektivitě je fotoaparát PowerShot G7 X Mark II vhodný pro kohokoli, kdo chce mít vše pod kontrolou a pořizovat snímky svým vlastním způsobem.

 

Vlastnosti fotoaparátu PowerShot G7 X Mark II:

  • Špičková obrazová kvalita za jakýchkoli světelných podmínek a v provedení vhodném do kapsy
  • Výborný pro fotografování i natáčení filmů ve Full HD rozlišení
  • Možnost sdílení nádherných výtvorů po celém světě
  • Maximální kontrola snadno a rychle
  • Volný průchod tvůrčím záměrům

 

Nejnovější generace obrazových procesorů značky Canon – DIGIC 7 – přináší podstatně vyšší výkon pro zpracování obrazu, umožňuje superrychlé automatické zaostřování i kontinuální snímání rychlostí až 8 fotografií za sekundu, snižuje šum a usnadňuje zachycení i těch nejdynamičtějších okamžiků. Díky zdokonalené detekci objektů zaostří nový fotoaparát vždy velmi přesně, a to i při nízké sytosti a kontrastu scény. Canon PowerShot G7 X Mark II tak umožňuje přesné a velmi citlivé snímání. Uživatelé mají navíc k dispozici i automatickou optimalizaci jasu, která je podobná jako u produktové řady EOS a pomocí přirozené korekce při zachování rovnováhy mezi světlými a tmavými oblastmi záběru vylepšuje kontrast výsledného snímku.

Součástí nového modelu je vylepšený optický stabilizátor obrazu s duální technologií stabilizace, který významně snižuje chvění fotoaparátu a pomáhá eliminovat vliv pohybu rukou i těla. Výsledné snímky z ruky jsou proto velmi ostré a Canon PowerShot G7 X Mark II je tedy ideální i pro fotografování v pohybu, kdy nezbývá žádný čas na zastavení.

Díky ovládacímu kroužku objektivu, který umožňuje krokové i plynulé ovládání, mohou uživatelé velmi snadno nastavovat nejdůležitější parametry. Ovládání v definovaných krocích je ideální například pro nastavení clony, rychlosti závěrky a citlivosti ISO, plynulé pak pro lineárnější vlastnosti a funkce, jako je zaostřování. Při ručním zaostřování mohou fotografové využít i funkci zvýrazňování obrysů, díky které na výklopném dotykovém displeji okamžitě vidí, na co ve skutečnosti zaostřili.

Canon PowerShot G7 X Mark II umožňuje pořizovat snímky v 14bitovém formátu RAW a uživatelé tak mohou zachytit i velmi jemné barevné rozdíly nebo stylové odlesky při portrétní fotografii. K dispozici jsou i barevná přednastavení v podobě stylů Picture Style, díky kterým může výsledný snímek přesně odpovídat jejich jedinečnému záměru i bez větších úprav v počítači. Uživatelé si mohou profily stylů přizpůsobit a přenášet je mezi digitálními zrcadlovkami produktové řady EOS .

 

Naprosto dokonalé filmy

Fotoaparátu PowerShot G7 X Mark II mohou důvěřovat i začínající filmaři – filmy ve Full HD rozlišení jsou totiž působivě čisté. Díky úplné nadvládě nad ručním ovládáním mohou uživatelé ovlivnit nastavení všech expozičních parametrů a nakomponovat i nasnímat jakýkoli záběr přesně dle svých vlastních představ. Velmi snadné je při natáčení filmů i zachycení jednotlivých detailů od mimiky obličeje až po náhlé pohyby, a to díky vylepšené technologii sledování v novém obrazovém procesoru DIGIC 7. V kombinaci s automatickým horizontem umožňuje dynamický stabilizátor obrazu vytvářet díky korekci chvění přístroje v pěti osách a vyrovnávání náklonu naprosto stabilní záběry, a to i během chůze nebo při fotografování z obtížných úhlů. Uživatelé mají k dispozici i režim pro časosběrné filmy, díky kterému mohou po určitou dobu zaznamenávat rychlou akci a vytvářet tak jedinečné zpomalené záběry.

S novým fotoaparátem můžete kdykoli a okamžitě využít široké možnosti konektivity – stačí stisknout tlačítko Wi-Fi. Stejně snadná je v případě modelu PowerShot G7 X Mark II i dynamická komunikace na krátkou vzdálenost NFC. Tato technologie umožňuje navázat spojení s kompatibilními chytrými zařízeními, mezi která patří i Canon Connect Station CS100, pouhým přiložením fotoaparátu.

Díky funkci Image Sync pro automatické on-line zálohování je navíc ve srovnání s minulostí mnohem jednodušší sdílení snímků i jejich zálohování do cloudových úložišť. S přáteli po celém světě mohou uživatelé své fotografie sdílet i pomocí platformy Canon irista, která nabízí dostatek prostoru pro uložení snímků ve vysoké kvalitě a umožňuje z nich vytvářet působivé fotogalerie. Pro takřka okamžité nahrávání snímků do platformy irista stačí zvolit správný výstupní formát a podobu zpracování RAW souborů ve fotoaparátu – samozřejmě i nadále mají uživatelé k dispozici originál v plném rozlišení.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Po myši, chladicí podložce a sluchátkách nám v zásilkovně „přistály“ herní stereo reproduktory, které umí různé „cool“ věci. Hlavně nabídnou bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0 a manuální regulaci hlasitosti a basů. Sluchátka Argon 600 nás po zvukové stránce oslovila, bude tomu tak i u reproduktorů?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek