Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Sony Mobile má nový chytrý telefon Xperia E5

02. 06. 2016

02. 06. 2016

Chytrý telefon Sony Xperia E5 disponuje rychle reagujícím fotoaparátem, který se automaticky nastaví podle okolního prostředí, takže jsou snímky pokaždé ostré a barvy na nich živé.

Kombinaci výkonu a síly zajistí procesor MediaTek MT6735 na fungující moderní čtyřjádrové platformě a s rychlou 4G LTE konektivitou, který nabízí realistický prožitek z multimédií, her a mobilního internetu. Stahování a ukládání obsahu je jednoduché díky kapacitě paměti, kterou lze pomocí microSD karty rozšířit až na 200 GB. Telefon Xperia E5 disponuje baterií, která na jedno nabití vydrží až dva dny1.

Řada výkonných funkcí se skrývá v 8,2 mm tenkém přístroji vážícím pouhých 147 g, který svým tvarem přirozeně a pohodlně padne do ruky.

Funkce automatického rozpoznání scenérie Auto Scene Recognition analyzuje při využití hlavního 13megapixelového i předního 5megapixelového fotoaparátu okolní prostředí a pozná, že zrovna fotografujete luxusní jídlo v restauraci, nebo selfie. Podle toho provede přesné nastavení funkcí fotoaparátu. Pořízené snímky tak budou vždy kvalitní a díky HDR a 5palcovému HD displeji i ostré. Fotoaparát lze ovládat potahováním prstů po displeji – snadno tak lze přepínat mezi různými režimy. Nové tlačítko Sdílet (Share) umožňuje okamžité odeslání na Instagram, Twitter či Facebook; stačí jednoduše několikrát klepnout na displej.

Funkce Smart Cleaner „čistí“ na pozadí běžící procesy, automaticky vypíná ty nevyužívané a uvolňuje místo ve vyrovnávací paměti, aby telefon Xperia E5 měl vždy k dispozici maximum výkonu. Xperia Tips, funkce, kterou nově dostaly do vínku modely Xperia pro rok 2016, funguje jako osobní asistent – na základě analýzy uživatelových preferencí nabízí na displeji telefonu ve vhodný okamžik rady a tipy různého charakteru. Inovovaný průvodce Introduction to Xperia umožní nastavit nový telefon v řádu minut – od synchronizace účtu, přes přenos obsahu ze starého zařízení po doporučení vhodných aplikací.

Xperia E5 bude k dostání v grafitově černé a bílé barvě ve vybraných zemích Evropy, Latinské Ameriky, Středního východu a Afriky od konce června 2016.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek