Čtvrtek , 21. 09. 2023

Matouš

UMAX VisionBook 10Wi Plus s odnímatelnou klávesnicí i Windows 10

01. 09. 2015

01. 09. 2015

UMAX rozšiřuje svoji nabídku o novinku s označením VisionBook 10Wi Plus. Navazuje tak na osvědčený model 10Wi uvedený v lednu tohoto roku a přináší řadu vylepšení. V dohledné době se můžete těšit na recenzi.

Srdcem tabletu zůstává úsporný  čtyřjádrový procesor Intel Atom Bay-Trail Z3735F, naopak se zvětšila operační paměť na 2GB DDR3, odnímatelná klávesnice dostala český layout a navíc dva USB porty pro připojení externích zařízení. Vyšší je také kapacita baterie 7000 mAh a také rozlišení přední kamery se zvýšilo na 2 Mpixely.  VisionBook 10Wi Plus je osazen 10,1“ IPS multidotykovým displejem (1280 × 800) a poměrem stran 16:10 pro vynikající kvalitu obrazu pro práci a zábavu. Ve výbavě naleznete bezdrátový Wifi adaptér, Bluetooth verze 4.0, HDMI port, micro USB port, micro SD slot, dvojici reproduktorů a výstup na sluchátka.

Jako jedno z prvních zařízení tohoto typu na trhu přichází VisionBook 10Wi Plus s předinstalovanými Windows 10 Home Edition. Nový systém Windows 10 nabízí známé prostředí a snadno se používá. Ve spoustě věcí, včetně nabídky Start, se podobá Windows 7. Rychle se spouští i probouzí ze spánku, má víc integrovaných funkcí zabezpečení, které vás budou chránit  a je systémem výborně použitelným pro dotyková zařízení. Řada aplikací již používá OneDrive k zálohování informací a jejich bezproblémové synchronizaci se zařízeními s Windows 10. Všechno, co potřebujete, máte vždycky po ruce.

Nově dostupné jsou ve Windows 10 aplikace Office Mobile (Word Mobile, Excel Mobile, PowerPoint Mobile a OneNote), které jsou od základu navržené pro dotykové ovládání a  nabízejí známé prostředí, které zákazníci Office očekávají a poskytují možnosti, které uživatelé potřebují, aby mohli být produktivní na cestách. Tyto aplikace jsou vyvynuté zejména pro zařízení s obrazovkou o velikosti 10,1“ nebo menší.

Doporučená koncová cena je stanovena na 6 290 Kč s DPH, distribuce začne druhý týden v září.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

Nepřehlédněte

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek