Pátek , 10. 01. 2025

Břetislav

Diskuze k článku

31 Responses

  1. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    Dle návodu jsem převedl film v MPEG-2 do XviD s došlo k posunu zvukové stopy, čili napřed vidím osobu promluvit, zvuk jde se zpožděním, kde se stala chyba?

    1. Re: VirtualDub: zpoždění zvuku
      V jakém formátu máte výchozí zvukovou stopu? Komprimoval jste ji? Projevuje se posun hned na začátku, nebo až později?

      Postup mám ověřen se zvukovou stopou MPEG Audio Version 1 Layer 2.

      Rozhození obrazu a zvuku bývá časté u zvukové stopy MP3 VBR. Dále to může způsobit změna FPS.

      1. Re: VirtualDub: zpoždění zvuku
        Jejda, to ode mě chcete vědet příliš – jsem totální IT ignorant, takže nemám nejmenší tušení, kde bych mohl formát zvukové stopy zjistit. Jediné, co Vám můžu sdělit je, že používám operační systém Win XP a používám TV kartu AVer TV GO 007 Plus, kde bylo nastaveno nahrávání ve formátu MPEG-2 a mimo převodu nahrávky do formátu XviD přesně dle Vašeho návodu, jsem s ní nic jiného nedělal… posun zvuku není od začátku, ale s postupující dobou přehrávání se posun zvuku zvětšuje. Btw. – jako bonus mi přestalo na TV kartě fungovat nahrávání obrazu v MPEG-2, takže jsem musel nastavit nahrávání v MPEG-1….
        V každém případě díky, že se mnou ztrácíte čas

        1. Re: VirtualDub: zpoždění zvuku
          nějak se tím prokoušeme… v prvé řadě si nastudujte na začátku odkazovaný článek „Měli byste znát…“, tam je uveden i způsob, jak zjistit detailní informace o videosouboru.

          Jinak mě napadá ještě jedna věc. V době, kdy jsem nenahrával v MCE, ale v programu dodaném k TV kartě, bylo nutné prohnat soubor ještě programem ProjectX, který opravil chyby způsobující rozhození zvuku a obrazu, případně rozdělil video a zvuk na samostatné prvky. Ještě se k tomu vrátím později…

          1. Re: VirtualDub: zpoždění zvuku
            ok, zvuková stopa snímku byla MPEG Audio Version 1 Layer 2

          2. Re: VirtualDub: zpoždění zvuku
            Tak jo, problém máte určitě v tom, že MPEG zachycený kartou obsahuje chyby. Tyto chyby je před zpracováním opravit. Mně to udělal zmiňovaný program DVR-MS to MPEG, který je ale jen pro záznamy z MCE. Běžné MPEG soubory z TV karet je potřeba prohnat přes ProjectX- více např. na http://www.videotech.cz/clanky/prevod-dvb-vysilani-do-pc

          3. Re: VirtualDub: zpoždění zvuku
            Omlouvám se za výpadek v komunikaci – byl jsem v nemocnici …
            Tak tedy – jak jsem se již zmínil, přestalo mi fungovat nahrávání v MPEG2 (což nevyřešila ani přeinstalace TV karty) a proto nahrávám v MPEG1. Nahrávku jsem dle návodu protáhl přes ProjectX a uložil v M2P a následně změnil koncovku na mpg. Až potud vše OK. Když pak tento soubor načtu do VirtualDub, tak už tomto okamžiku, bez jakékoliv další úpravy, dochází k posunu obrazu a zvuku, jak jsem již psal dříve. Takže i s ProjectX jsem se dostal do slepé uličky …
            Současné řešení – soubor upravím jen pomocí ProjectX a VirtualDub raději nepoužívám – podstatně větší velikost souboru mpg a nepřesný střih se mi jeví jako menží zlo, než posun obrazu a zvuku :(((
            Ještě jednou díky za snahu pomoci a že jste se mnou ztrácel čas

          4. Re: VirtualDub: zpoždění zvuku
            S posuvem zvuku mám stejný problém. Podle mne to však není problém TV karty, protože, když pustím to co jsem nahrál, vše je v pořádku. Až v okamžiku, kdy načtu mpg do Avidemuxu (je to téměř stejný SW jako VirtualDub ale umí ukládat i do mpg) se zvuk posune.
            Avidemux však umožňuje posunout zvukovou stopu vzhledem k video složce v jednotkách ms. Není stejná možnost i ve VirtualDubu? Pokud ne, zkuste Avidemux.

          5. Re: VirtualDub: zpoždění zvuku
            Každé video nahrané přes TV kartu je ve virtual dubu zpožděné, musite nastavit v audio – interleaving – je tam – Delay audio track by

  2. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    dobrý den, nahrávám v PC pořady prostřednictvím nově zakoupeného dvoutunerového evolve venus; k nahrávání používám spolu s ním dodaný software Arcsoft Total Media 3.5, který ukládá do formátu MPG; virtual dub 1.9.7 (kvůli češtině, novější verze je jen anglická) ale tento formát nenačte a hlásí: „chyba: no viedo stream“; když se pokusím ačíst soubor převedený do AVI, hlásí mi: „nebylo možné najít dekompresor pro formát XVD (unknown); VirtualDub vyžaduje VFW kompatibilní kodek pro dekompresi videa. DirectShow kodeky, které používá Windows Media Player, nejsou vhodné“. (Paradox je, že video mpg z Total Media WMF ani nepřehraje – musí se použít např. VLC Media Player).
    Můžete mi, prosím, poradit, kde dělám chybu a co s tím? Potřebovala jsem vystříhat reklamu z pořadu… Děkuji

  3. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    Dobrý den,
    ráda bych přidala titulky k videu, obojí mám stažené. Postupovala jsem dle http://magazin.stahuj.centrum.cz/jak-na-vlozeni-titulku-do-videa-napevno. V programu VirtualDub kliknu na File – Open, ukážou se dva rámečky pro video, ale prázdné. Při přidávání filtrů se objeví okno Open, ale políčko pro cestu k souboru je šedé a soubor se neotevře.
    Předem děkuji za radu.
    Lenka

  4. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    Dobrý den,

    mám na Vás prosbu chtěl bych spojit dva soubory v programu VirtualDub mám verzi 1.9.11. a je v češtině. Chtěl bych spojit soubor MPEG 2 a poté MPEG 1. Sobour MPEG 2 je vytvořený v Pinnacle Studio 14 a je ve 1080pHD jedná se o krátké úvodní video. Druhý soubor MPEG 1 je mnohem větší a ja v rozlišení 1920 x 1080 jedná se o natočené video ze hry požívám na to program Bandicam. Oba soubory jsou jinak velké také mají jiný počet snímků je možné je nějak spjot, abych soubor MPEG 1 nemusel převádět do av i ? A jestli je možné oba soubory spojit, aby byla zacována jejich kvalita ? Děkuji.

    1. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
      obávám se, že v VDubu jedině za předpokladu, že formáty obou videí sjednotíte – na stejné rozlišení, rychlost fps i typ zvukové stopy. Jiný, spíše střihový program typu Pinnacle, nebo windows DVD maker moooožná, ale jen možná uspějí lépe

  5. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    Dobrý den, potřeboval bych zprovoznit MPEG2 formát, ale pro získání potřebného souboru MPEG2.vdplugin jsem kliknul na doporučený odkaz, který nefunguje. Prosím o sdělení, kde by se tento sloubor dal sehnat.

    1. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
      Přidán druhý odkaz na stažení MPEG2 pluginu pro VirtualDub (32 i 64bitový).

  6. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    Mám dotaz, zdali lze VirtualDubem editovat formát AVCHD z kamery Panasonic, soubory *.mts FullHD 1920x1080p na MS Windows 7 64 bit? Jedná se mi pouze o vystříhání nadbytečných pasáží a uložení souboru v použitelném formátu v rozlišení 1920x1080p. Děkuji.

  7. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    Jsem úplný začátečník v používání VirtualDub. Ptám se zda mi někdo může odpovědět na moje dotazy, protože tato diskuse není moc navštěvovaná. Svoje otázky napíšu po Vaší kladné odpovědi. Děkuji srdečně. Ruda Táborský

  8. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    Dobrý den,

    pěkně napsaný článek.

    Rád bych se na Vás obrátil s konkrétním dotazem. Lze pomocí VirtualDubu editovat AVI DV záznam – např. pouze ustřihnout posledních 5 vteřin – tak, aby se nový file nemusel celý znovu renderovat? Kvalita aby zůstala nedotčena a nečekalo by se na dlouhý render, pouze by vznikla „kopie“ záznamu bez oněch 5 vteřin na konci.

    Děkuji moc za odpověď.
    Petr

    1. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
      Volba Direct Stream copy zajistí, že se video nebude rekomprimovat, ale zůstane ve svém současném formátu. Používá se to právě pro střih.

  9. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    Prosím o radu – pokouším se své video mpeg2 převádět z4/3 na16/9 mé pokusy ale narůstají do obrovských souborů – jde o to že video má cca 4Gb a já bych nechtěl přijít o obrazovou ani zvukovou kvalitu – zvuk mi po převodu nějak ztichne i když je zaškrtnuto direct streem copy- děkuji velice

  10. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    Prosím o radu, jak (univerzálně) odebrat určitá metadadata (vlastnosti souboru) ze souboru videa, ve Windowsech to nejde, VirtualDub to umí u *.avi, ale nesmí to být h264, pro *.mp4 vůbec nevím, *.mkv se musí přemuxovat. Nejvíce mne to trápí u *.avi v h264. Pokud totiž máte v metadatech vyplněn název, DLNA server pak pak do seznamu v zobrazovacím zařízení posílá tento název a nikoli jméno souboru.
    Děkuji

  11. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    Ahoj potrebujem poradit. Robim Timelapsove video a potrebujem vediet ako pridat fotografie za sebou z roznych priecinkou. Mam napr. priecinok jedna s fotkami kliknem na prvu fotku a vyhodi mi ich vsetky, ale ked chcem pridat k tym prvym fotkam dalsie fotky z priecinku dva tak tie prve mi zmiznu a ostanu iba tie z priecinku cislo 2. Nechcem miesat 3000 fotografii do jedneho priecinka, lebo je to neprehladne. Dakujem za odpoved.

  12. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    Zdravím – potřebuji poradit ve VirtualDubu
    Mám avi video a potřebu na jeho konec připojit JPG obrázek který by se stal součástí daného AVI – a tento JPG obrázek by se zobrazoval na konci daného videa po dobu cca 2 vteřin – tedy výsledné video by bylo o tyto 2 vteřiny delší.
    Díky

    1. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
      Nevím, zda právě toto VDub zvládne. Pro kreativní manipulaci s videem doporučuji například Windows Movie Maker, který je zdarma.

  13. Re: VirtualDub: Základy editace videa (návod)
    Zdravim, ako to je s tym pokracovanim ? Da sa niekde najst ako presnejsie funguje kompresia videa ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

Nepřehlédněte

Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek