Pondělí , 24. 02. 2025

Matěj

WD oznamuje 8TB a 10TB disky HelioSeal

18. 09. 2014

18. 09. 2014

Konkrétně divize HGST (Hitachi Global Storage Technologies) oznámila začátkem září přípravu 10TB pevného disku určeného pro enterprise segment (provoz 24 h / 7 dní v týdnu), tzn. datová centra, internetové a cloudové aplikace. Plněn je heliem.

Nový disk, jehož vzorky právě vznikají, má nabídnout nejlepší poměr ceny za TB i spotřeby za TB a to díky technologiím HelioSeal a SMR (Shingled Magnetic Recording). Helium umožňuje vyšší hustotu ploten a lepší chlazení (asi o 5 stupňů C), resp. menší odpor než obyčejný vzduch. Půjde o klasické 3,5palcové pevné disky.

TIP: Pevné disky – jak dlouho žijí?

HGST v současnosti nabízí již 6 TB a 8TB „héliové“ disky Ultrastar He8, u kterých slibuje o 23 % nižší spotřebu ve srovnání s klasickými „vzduchovými“ 6TB disky a provozní teplotu nižší v průměru o 4 až 5 °C. Vyrovnávací paměť činí 128 MB, rychlost ploten 7 200 ot. / min. a trvalá přenosová rychlost 205 MB/s.

TIP: Seagate uvádí nejrychlejší 6TB disk

Zdroj: HGST

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Nepřehlédněte

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek