Re: XBMC pro Android je na světě – udělejte si HTPC třeba z … XBMC pro Android je už uvolněno už trošku dýl, nejedná se o zas tak horkou novinku. Na čtyřjádrovém procesoru ARM s 1 GB RAM jde spustit téměř jakákoliv aplikace ze světa Linuxu optimalizovaná pro běh na ARM procesoru..,spíš by bylo s podivem , kdyby to nešlo. Co takhle napsat na jakých ARM procesorech je možné tuto aplikaci provozovat, nebo vyzkoušet nejslabší možnou HW konfiguraci ARM, RAM a verzi Andoidu? To by pak byl aspoň přínosný článek. Pro Raspberry Pi je optimalizované XBMC k dispozici od jara minulého roku ve dvou různých projektech. Díky HW akceleraci grafického čipu v Raspberry Pi (výkonnější než v iPhone :-)) na něm plynule běží HD v plném rozlišení a 60Hz. Pro autora – na Raspbery Pi se XBMC ovládá přímo ovladačem televizoru, ke kterému je přes HDMI připojena a ovládání je zpracováno doslova luxusně. Nic jiného není k ovládání potřeba. To vše za 35 liber v plné verzi, ve verzi bez RJ45(je možné připojit WiFi do USB) za 25 liber :-). Spotřeba 2,5W – 3W při provozu. Nic levnějšího a úspornějšího s podobným výkonem není k dispozici.
Re: XBMC pro Android je na světě – udělejte si HTPC třeba z … XBMC pro Android tu sice je již déle, ale ne ve finální verzi. A ani ta bohužel neakceleruje až tak dobře HD video, takže ani 4jádrový procesor je nepřehraje plynule. Samozřejmě to budeme sledovat dále a testovat na dalších přístrojích. Seznam podporovaného HW je velmi obsáhle zveřejněn na webu projektu XBMC.
Raspberry Pi je super věcička, s tím souhlasíme. V začátku se ale prodávala i ta lepší verze B jen s 256 MB RAM a na HTPC to prostě nestačilo. Alespoň ne nám. (Respektive možná by to stačilo, ale chtělo by to něco svižnějšího, než XBMC nad linuxem). S pozdější verzí s 512 MB RAM to může být lepší, nicméně i tak HTPC si žádá trochu více výkonové rezervy…
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Pokud jste se narodili v 90. letech nebo dříve, možná si pamatujete na ty velké krabicové počítačové monitory s téměř čtvercovým displejem. Pak jsme v určitém okamžiku postupně přešli k širokoúhlým monitorům. Proč jsme tedy provedli změnu a jak to ovlivní způsob, jakým používáme naše osobní počítače?
Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Sluchátka Niceboy HIVE podsie, jsou stylová True Wireless sluchátka s MaxxBass technologií.Nemají kabel, jednotlivé špunty jsou od sebe odděleny a lze je použít i samostatně. Příslušenství sluchátek tvoří praktický box, ve kterém jsou uložena a zároveň dobíjena.
Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy.
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
6 komentářů
Re: XBMC pro Android je na světě – udělejte si HTPC třeba z …
XBMC pro Android je už uvolněno už trošku dýl, nejedná se o zas tak horkou novinku. Na čtyřjádrovém procesoru ARM s 1 GB RAM jde spustit téměř jakákoliv aplikace ze světa Linuxu optimalizovaná pro běh na ARM procesoru..,spíš by bylo s podivem , kdyby to nešlo. Co takhle napsat na jakých ARM procesorech je možné tuto aplikaci provozovat, nebo vyzkoušet nejslabší možnou HW konfiguraci ARM, RAM a verzi Andoidu? To by pak byl aspoň přínosný článek. Pro Raspberry Pi je optimalizované XBMC k dispozici od jara minulého roku ve dvou různých projektech. Díky HW akceleraci grafického čipu v Raspberry Pi (výkonnější než v iPhone :-)) na něm plynule běží HD v plném rozlišení a 60Hz. Pro autora – na Raspbery Pi se XBMC ovládá přímo ovladačem televizoru, ke kterému je přes HDMI připojena a ovládání je zpracováno doslova luxusně. Nic jiného není k ovládání potřeba. To vše za 35 liber v plné verzi, ve verzi bez RJ45(je možné připojit WiFi do USB) za 25 liber :-). Spotřeba 2,5W – 3W při provozu. Nic levnějšího a úspornějšího s podobným výkonem není k dispozici.
Re: XBMC pro Android je na světě – udělejte si HTPC třeba z …
XBMC pro Android tu sice je již déle, ale ne ve finální verzi. A ani ta bohužel neakceleruje až tak dobře HD video, takže ani 4jádrový procesor je nepřehraje plynule. Samozřejmě to budeme sledovat dále a testovat na dalších přístrojích. Seznam podporovaného HW je velmi obsáhle zveřejněn na webu projektu XBMC.
Raspberry Pi je super věcička, s tím souhlasíme. V začátku se ale prodávala i ta lepší verze B jen s 256 MB RAM a na HTPC to prostě nestačilo. Alespoň ne nám. (Respektive možná by to stačilo, ale chtělo by to něco svižnějšího, než XBMC nad linuxem). S pozdější verzí s 512 MB RAM to může být lepší, nicméně i tak HTPC si žádá trochu více výkonové rezervy…