Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

Diskuze k článku

14 komentářů

 1. Re: Dnes přijde zemětřesení v digitálním vysílání
  Jo, už je to tady – máme na baráku společnou anténu, která byla speciálně jen na jeden kanál, na kterým teď nic nevysílá :-/ to jsem zvědav, kdy to někdo vyřeší 🙁 Informovanost nebyla obecně moc velká.

  1. Re: Dnes přijde zemětřesení v digitálním vysílání
   Víte, ono je to o tom, kdy se vaše SVJ nebo výbor samosprávy o to postará. Samo se to nespraví 🙂 Jde udělat STB nahoru do spol. antény.

   1. Re: Dnes přijde zemětřesení v digitálním vysílání
    To máte pravdu a neříkáte mi nic nového. To, že zástupci vlastníků to nejsou schopni řešit, je věc druhá. A převádět digitál na analog se vyplatí jen v hodně velkých “panelácích” a obecně tuto variantu nepodporuji – přijde se o služby EPG a kdo ví, co ještě.

 2. Re: Dnes přijde zemětřesení v digitálním vysílání
  Aha, takže Multiplex 2 má zpoždění a pojede asi až po poledni!

 3. Re: kvalita dvb-t
  Aha, takže s tou kvalitou obrazu jsem se asi unáhlil 🙁 zvuk je sice nyní lepší, ale obraz i přes vyšší datový tok je horší. Může za to asi nepříliš schopné zařízení, které zajišťuje převod videa na straně ČT. Snad to ještě nějak vyladí…

  1. Re: kvalita dvb-t
   myslím, že čt má několikanásobně lepší zařízení pro přenos vysílání než ty doma… mimochodem, s pozemním digitálním vysíláním jsem nadmíru spokojen :o)

   1. Re: kvalita dvb-t
    Nevíš která bije 😀 ČT, případně firmy jí najaté na zajištění technologické stránky věci, to naprosto nezvládli. Ale už to poladili. Více se tomuto tématu věnují na jiných stránkách.

  1. Re: Přišlo zemětřesení v digitálním vysílání
   Mux 2 je dost tragédie – jen 2 programy a zbytek stupidní hlášení o tom, že zde možná někdy v budoucnu bude další program :-/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

BMW Manufacturing oznámilo nové partnerství s Figure, robotickým startupem, který se specializuje na humanoidní roboty. Díky partnerství budou roboti Figure nasazeni v závodě BMW ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, největším vývozci automobilů v USA. Toto je první komerční dohoda, kterou Figure podepsala od svého založení v roce 2022. Společnost neprozradila, kolik robotů bude BMW používat, ale uvedla, že partnerství začne s malými množstvími a bude se rozšiřovat, pokud roboti splní výkonnostní očekávání.

Nepřehlédněte

Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek