Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

4TB SSD od SanDisku, za dva roky 16 TB

06. 05. 2014

06. 05. 2014

Začátkem tohoto týdne společnost SanDisk vydala serverové Optimus Max SSD s kapacitou 4TB pro rozhraní SAS – 6 Gb/s, který má výkonově překonávat mechanické disky.

TIP: Pevné disky – jak dlouho žijí?

Disk využívá 19nm eMLC NAND flash čipy. Sekvenční zápis i čtení tento 4TB SSD zvládá 400 MB/s s životností 2,5 milionů hodin. Zvládnou při tom zatížení rovné přepsání disku 1 až 3 krát za den. Výrobce si při tom věŕi natolik, že udílí záruku 5 let.

Do budoucna firma plánuje zdvojnásobit kapacity svých SSD každý rok až dva – takže 2015 čekejme Optimus Max SSD s kapacitami 6TB a 8 TB a za dva roky možná rovných 16 TB. V roce 2017 při tom SanDisk doufá v to, že cena za GB bude u jejich SAS disků stejná jako u těch mechanických.

Zdroje: SanDisk, X-bit labs

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.
Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Nepřehlédněte

Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek