Pondělí , 31. 03. 2025

Kvido

Kritická zranitelnost na Wikipedia.org a dalších „Wiki“ stránkách

11. 02. 2014

11. 02. 2014

Check Point Software Technologies Ltd. informoval o odhalení kritické zranitelnosti v populární webové open-source platformě MediaWiki, která je používána k vytváření a správě „wiki“ stránek. Platforma MediaWiki zahrnuje i Wikipedia.org, šestou nejnavštěvovanější webovou stránku na světě1 s více než 94 miliony unikátních návštěvníků za měsíc.

Tato kritická zranitelnost v MediaWiki (verze 1.8 a vyšší) umožňovala vzdálené spuštění škodlivého kódu a útočníci mohli získat plnou kontrolu nad zranitelným webovým serverem. Check Point okamžitě upozornil WikiMedia Foundation a informoval o zranitelnosti a po jejím ověření vydala WikiMedia Foundation potřebné aktualizace a opravy softwaru MediaWiki.

Pokud by zranitelnost nebyla odhalena, mohli útočníci ovládat webový server Wikipedia.org nebo jakoukoli jinou „wiki“ stránku fungující na platformě MediaWiki a potenciálně mohli infikovat škodlivým kódem uživatelská zařízení návštěvníků stránek.

WikiMedia Foundation vydala po odhalení zranitelnosti společností Check Point bezpečnostní aktualizaci svého softwaru a vyzvala všechny zákazníky MediaWiki, aby co nejdříve aplikovali bezpečnostní záplaty.

Je to teprve třetí zranitelnost od roku 2006 spojená se vzdáleným spuštěním kódu, která byla nalezena v platformě MediaWiki.

Zdroj: Tisková zpráva

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek