Čtvrtek , 18. 04. 2024

Valérie

Bezdrátový hrnek a ¾ hodiny teplé „kafe“

05. 04. 2015

05. 04. 2015

Máme Velikonoce, tak trošku zlehka. Svět se opravdu staví na hlavu, protože už i hrnky chtějí být bezdrátové a tedy potřebují vlastní baterii. Takový je (ne)obyčejný Nano Heated Mug, který díky baterii udrží nápoj teplý po 45 minut.

TIP: Váha spočítá kalorie za vás, Hydrobee – vodní elektrárna za 24 dolarů

Vlastně jde jen o plastový hrnek s vnitřním vyhříváním a akumulátorem, nabíjeným prostřednictvím USB. Baterie má vydržet 7 cyklů, přičemž se hrnek sám vypne po 30 minutách od zapnutí. Teplota nápoje při tom zůstane přes 60 oCpo celých 45 min.

Provoz indikuje modrá barva LED světel po obvodu, pokud se akumulátor vybije pod 25 % kapacity, začne blikat červeně. Hmotnost hrnku je nemalých 400 g a cena na Kickstarteru začínala na 28 USD, nyní jej posledních 5 zákazníků koupí za 30 USD a dalších 2 500 za 34 USD (cca 860 Kč) – konečná produkční cena při tom bude baťovských 39,99 USD. Tedy pokud se projekt rozjede a nasbírá potřebné finance. Pak se hrnků dočkáte v srpnu.

Zdroj: Green Lama

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek