Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Notebook Classmate PC “pro chudé” v novém

11. 12. 2013

11. 12. 2013

Společnost HP oznámila nejmodernější HP Classmate Notebook PC, určené pro školy po celém světě.

Notebook je postaven na základě odolného referenčního designu navrženého duchovním “otcem” myšlenky –  Intelem, který navíc nabízí celou řadu vlastních vzdělávacích programů. Dostupný by měl být od ledna 2014. Původní myšlenka levného notebooku pro třetí svět (za cenu 100 USD) pochází odjinud – z MIT v podobě OLPC (One Laptop Per Child).

Nainstalovaným Windows 8.1 Pro sekunduje low-endový, avšak dostačující, hardware: dvoujádrový úsporný procesor Intel Celeron N2806 (1,46 GHz – Intel uvádí až 2 GHz, 1 MB cache, TDP 4,5 W) s integrovanou grafikou Intel HD Graphics, 4 GB RAM DDR3L-1066 či 320GB nebo 500GB pevný disk, Wi-Fi a webová kamera. U displeje s úhlopříčkou 10,1 palců jsme v materiálech HP našli informace o rozlišení 1 366 × 768 i 1 280 × 768. Věřili bychom asi spíše tomu prvnímu, určitě nebude dotykový. Z portů nepřijdete o jeden USB 2.0 a druhý USB 3.0, HDMI, RJ45 pro síťové připojení a čtečku paměťových klaret. Akumulátor bude dvou nebo tří článkový (25, resp. 37 Wh). Přesto by měl prý laptop vydržet okolo 10 hodin.

Firma rovněž “rozběhla” program HP Education Services, spojující poradenství a školení učitelů, jak užívat technologie HP ve třídě.

Zdroje: NotebookReview, Ubergizmo, HP, Intel 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.
Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...
Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?
Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek