Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Bezdrátový hrnek a ¾ hodiny teplé „kafe“

05. 04. 2015

05. 04. 2015

Máme Velikonoce, tak trošku zlehka. Svět se opravdu staví na hlavu, protože už i hrnky chtějí být bezdrátové a tedy potřebují vlastní baterii. Takový je (ne)obyčejný Nano Heated Mug, který díky baterii udrží nápoj teplý po 45 minut.

TIP: Váha spočítá kalorie za vás, Hydrobee – vodní elektrárna za 24 dolarů

Vlastně jde jen o plastový hrnek s vnitřním vyhříváním a akumulátorem, nabíjeným prostřednictvím USB. Baterie má vydržet 7 cyklů, přičemž se hrnek sám vypne po 30 minutách od zapnutí. Teplota nápoje při tom zůstane přes 60 oCpo celých 45 min.

Provoz indikuje modrá barva LED světel po obvodu, pokud se akumulátor vybije pod 25 % kapacity, začne blikat červeně. Hmotnost hrnku je nemalých 400 g a cena na Kickstarteru začínala na 28 USD, nyní jej posledních 5 zákazníků koupí za 30 USD a dalších 2 500 za 34 USD (cca 860 Kč) – konečná produkční cena při tom bude baťovských 39,99 USD. Tedy pokud se projekt rozjede a nasbírá potřebné finance. Pak se hrnků dočkáte v srpnu.

Zdroj: Green Lama

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek