Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

BI V2.0 – první 3D tiskárna pro masy?

29. 12. 2013

29. 12. 2013

Kickstarter plní zajímavé projekty jako 3D tiskárna BI V2.0. Výše vybraných peněz i rychlost, s jakou bylo dosaženo požadované sumy, naznačuje, že jí lidé věří.

Zůstává jen otázkou času, kdy se 3D tisk dostane do domácností. Nabízí nečekané možnosti, vytisknout lze třeba pistoli. To jistě není nejlepší užiti, jaké si můžeme představit, ale existují i užitečnější věci, např. kostní náhrady.

Projekt můžete podpořit různými částkami. Od výše 699 USD (asi 13 900 Kč) obdržíte i výrobek včetně příslušenství. V době psaní článku zbývá volno pro 15 donorů. Další jsou již vyprodány. A co vlastně vynálezci ze společnosti Boots Industries nabízejí?

Tiskárna má několik konstrukčních vlastností, které umožní opravdu kvalitní tisky s užitím různých materiálů – nylon, ABS, PLA a jiné hmoty tvárné do maximálních teplot 240 OC. Samotná konstrukce tiskárny dle autorů dovoluje sestavit si ji „na koleni“ svépomocí. Kompletace z dodané stavebnice by neměla zabrat více než hodinu.

 

BI V2.0 se nyní nachází ve stádiu prototypu připraveného k produkci. Tvoří ji ocelí vyztužené plastové rohy (vytištěné na 3D tiskárně), kde jsou uchyceny funkční části umožňující jemný pohyb hlavy tiskárny, hliníkové trubky, trojitý ventilátor pro udržování konstantních teplot a LCD displej, umožňující ovládat zařízení i bez připojeného PC – data lze načíst z přiložené 4GB SD karty, která pojme až 2 500 tiskových šablon.

Zdroj: Kickstarter

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čtyři roky poté, co Google prohlásil, že chce blokovat soubory cookie třetích stran v prohlížeči Chrome, potvrdil, že nakonec nebude blokovat online sledovače. V roce 2020, přibližně v době, kdy Apple zablokoval soubory cookie třetích stran v Safari, Google trval na tom, že udělá totéž. O čtyři roky později se Google zdánlivě vzdal jejich blokování.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.

Nepřehlédněte

V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek