Úterý , 21. 05. 2024

Monika

BI V2.0 – první 3D tiskárna pro masy?

29. 12. 2013

29. 12. 2013

Kickstarter plní zajímavé projekty jako 3D tiskárna BI V2.0. Výše vybraných peněz i rychlost, s jakou bylo dosaženo požadované sumy, naznačuje, že jí lidé věří.

Zůstává jen otázkou času, kdy se 3D tisk dostane do domácností. Nabízí nečekané možnosti, vytisknout lze třeba pistoli. To jistě není nejlepší užiti, jaké si můžeme představit, ale existují i užitečnější věci, např. kostní náhrady.

Projekt můžete podpořit různými částkami. Od výše 699 USD (asi 13 900 Kč) obdržíte i výrobek včetně příslušenství. V době psaní článku zbývá volno pro 15 donorů. Další jsou již vyprodány. A co vlastně vynálezci ze společnosti Boots Industries nabízejí?

Tiskárna má několik konstrukčních vlastností, které umožní opravdu kvalitní tisky s užitím různých materiálů – nylon, ABS, PLA a jiné hmoty tvárné do maximálních teplot 240 OC. Samotná konstrukce tiskárny dle autorů dovoluje sestavit si ji „na koleni“ svépomocí. Kompletace z dodané stavebnice by neměla zabrat více než hodinu.

 

BI V2.0 se nyní nachází ve stádiu prototypu připraveného k produkci. Tvoří ji ocelí vyztužené plastové rohy (vytištěné na 3D tiskárně), kde jsou uchyceny funkční části umožňující jemný pohyb hlavy tiskárny, hliníkové trubky, trojitý ventilátor pro udržování konstantních teplot a LCD displej, umožňující ovládat zařízení i bez připojeného PC – data lze načíst z přiložené 4GB SD karty, která pojme až 2 500 tiskových šablon.

Zdroj: Kickstarter

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Vláda v roce 2020 schválila zavedení DPH na malé zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Dosud byly balíčky v hodnotě do 22 eur od daně osvobozeny. Novela zákona tak zavádí do české legislativy předpis EU, který tuto výhodu od roku 2021 ukončuje. Stát si od opatření slibuje větší výběr daní a spravedlivější tržní prostředí. Odborníci očekávají zdražení zboží a snahy o obcházení nových pravidel.
Čína plánuje do roku 2025 velký technologický krok ke konkurenčnímu Neuralinku Elona Muska Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (MIIT) představilo své ambiciózní plány na vývoj mozko-počítačových produktů do roku 2025. MIIT nedávno zveřejnilo komplexní politický dokument, v němž nastiňuje svůj závazek učinit převratné kroky v oblasti špičkových technologií.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek