Sobota , 03. 06. 2023

Tamara

BI V2.0 – první 3D tiskárna pro masy?

29. 12. 2013

29. 12. 2013

Kickstarter plní zajímavé projekty jako 3D tiskárna BI V2.0. Výše vybraných peněz i rychlost, s jakou bylo dosaženo požadované sumy, naznačuje, že jí lidé věří.

Zůstává jen otázkou času, kdy se 3D tisk dostane do domácností. Nabízí nečekané možnosti, vytisknout lze třeba pistoli. To jistě není nejlepší užiti, jaké si můžeme představit, ale existují i užitečnější věci, např. kostní náhrady.

Projekt můžete podpořit různými částkami. Od výše 699 USD (asi 13 900 Kč) obdržíte i výrobek včetně příslušenství. V době psaní článku zbývá volno pro 15 donorů. Další jsou již vyprodány. A co vlastně vynálezci ze společnosti Boots Industries nabízejí?

Tiskárna má několik konstrukčních vlastností, které umožní opravdu kvalitní tisky s užitím různých materiálů – nylon, ABS, PLA a jiné hmoty tvárné do maximálních teplot 240 OC. Samotná konstrukce tiskárny dle autorů dovoluje sestavit si ji „na koleni“ svépomocí. Kompletace z dodané stavebnice by neměla zabrat více než hodinu.

 

BI V2.0 se nyní nachází ve stádiu prototypu připraveného k produkci. Tvoří ji ocelí vyztužené plastové rohy (vytištěné na 3D tiskárně), kde jsou uchyceny funkční části umožňující jemný pohyb hlavy tiskárny, hliníkové trubky, trojitý ventilátor pro udržování konstantních teplot a LCD displej, umožňující ovládat zařízení i bez připojeného PC – data lze načíst z přiložené 4GB SD karty, která pojme až 2 500 tiskových šablon.

Zdroj: Kickstarter

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek