Čtvrtek , 20. 06. 2024

Květa

BI V2.0 – první 3D tiskárna pro masy?

29. 12. 2013

29. 12. 2013

Kickstarter plní zajímavé projekty jako 3D tiskárna BI V2.0. Výše vybraných peněz i rychlost, s jakou bylo dosaženo požadované sumy, naznačuje, že jí lidé věří.

Zůstává jen otázkou času, kdy se 3D tisk dostane do domácností. Nabízí nečekané možnosti, vytisknout lze třeba pistoli. To jistě není nejlepší užiti, jaké si můžeme představit, ale existují i užitečnější věci, např. kostní náhrady.

Projekt můžete podpořit různými částkami. Od výše 699 USD (asi 13 900 Kč) obdržíte i výrobek včetně příslušenství. V době psaní článku zbývá volno pro 15 donorů. Další jsou již vyprodány. A co vlastně vynálezci ze společnosti Boots Industries nabízejí?

Tiskárna má několik konstrukčních vlastností, které umožní opravdu kvalitní tisky s užitím různých materiálů – nylon, ABS, PLA a jiné hmoty tvárné do maximálních teplot 240 OC. Samotná konstrukce tiskárny dle autorů dovoluje sestavit si ji „na koleni“ svépomocí. Kompletace z dodané stavebnice by neměla zabrat více než hodinu.

 

BI V2.0 se nyní nachází ve stádiu prototypu připraveného k produkci. Tvoří ji ocelí vyztužené plastové rohy (vytištěné na 3D tiskárně), kde jsou uchyceny funkční části umožňující jemný pohyb hlavy tiskárny, hliníkové trubky, trojitý ventilátor pro udržování konstantních teplot a LCD displej, umožňující ovládat zařízení i bez připojeného PC – data lze načíst z přiložené 4GB SD karty, která pojme až 2 500 tiskových šablon.

Zdroj: Kickstarter

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.

Nepřehlédněte

Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek