Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Super Talent slibuje opravdu (ale opravdu) rychlý USB disk

18. 06. 2015

18. 06. 2015

Společnost Super Talent v úterý oznámila svůj USB 3.0 Express Dram Disk. Nenechte se ale zmást, půjde o klasickou „flashku“ v pravém slova smyslu. V čem má ale ty obyčejné totálně deklasovat, je rychlost zápisu a čtení.

Posuďte sami: zápis 4041 MB/s a čtení 5388 MB/s vypadají jako z jiného světa, což vám může dokázat srovnání se dvěma SSD disky v RAIDu z naší recenze notebooku MSI GS30 2M Shadow.

TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?

V čem je kouzlo, když teoretická propustnost USB 3.0 je 5 Gbit/s (asi 625 MB/s)? S rychlostí pomáhá dodávaný program, který využívá RAM vašeho počítače jako vyrovnávací paměť. Vy pak můžete dále pracovat a o zb. se postará počítač sám bez zatěžování vašeho pevného disku.

TIP: Zaplaví nás v roce 2015 hardware s USB 3.1?

Vlastně tak jde o softwarový RAM disk dodávaný s hliníkovou flashkou o kapacitách 8 GB až 64 GB s podporou ECC, takže ani tak nejde o rychlost této věci, jako o rychlost RAM. Marketing zkrátka někdy čaruje divoce jako Harry Potter na tripu.

Zdroje: TechPowerUp, USB 3.0 Express Dram Disk

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?
Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek