Pondělí , 05. 06. 2023

Dobroslav

Super Talent slibuje opravdu (ale opravdu) rychlý USB disk

18. 06. 2015

18. 06. 2015

Společnost Super Talent v úterý oznámila svůj USB 3.0 Express Dram Disk. Nenechte se ale zmást, půjde o klasickou „flashku“ v pravém slova smyslu. V čem má ale ty obyčejné totálně deklasovat, je rychlost zápisu a čtení.

Posuďte sami: zápis 4041 MB/s a čtení 5388 MB/s vypadají jako z jiného světa, což vám může dokázat srovnání se dvěma SSD disky v RAIDu z naší recenze notebooku MSI GS30 2M Shadow.

TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?

V čem je kouzlo, když teoretická propustnost USB 3.0 je 5 Gbit/s (asi 625 MB/s)? S rychlostí pomáhá dodávaný program, který využívá RAM vašeho počítače jako vyrovnávací paměť. Vy pak můžete dále pracovat a o zb. se postará počítač sám bez zatěžování vašeho pevného disku.

TIP: Zaplaví nás v roce 2015 hardware s USB 3.1?

Vlastně tak jde o softwarový RAM disk dodávaný s hliníkovou flashkou o kapacitách 8 GB až 64 GB s podporou ECC, takže ani tak nejde o rychlost této věci, jako o rychlost RAM. Marketing zkrátka někdy čaruje divoce jako Harry Potter na tripu.

Zdroje: TechPowerUp, USB 3.0 Express Dram Disk

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek