Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

Super Talent slibuje opravdu (ale opravdu) rychlý USB disk

18. 06. 2015

18. 06. 2015

Společnost Super Talent v úterý oznámila svůj USB 3.0 Express Dram Disk. Nenechte se ale zmást, půjde o klasickou „flashku“ v pravém slova smyslu. V čem má ale ty obyčejné totálně deklasovat, je rychlost zápisu a čtení.

Posuďte sami: zápis 4041 MB/s a čtení 5388 MB/s vypadají jako z jiného světa, což vám může dokázat srovnání se dvěma SSD disky v RAIDu z naší recenze notebooku MSI GS30 2M Shadow.

TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?

V čem je kouzlo, když teoretická propustnost USB 3.0 je 5 Gbit/s (asi 625 MB/s)? S rychlostí pomáhá dodávaný program, který využívá RAM vašeho počítače jako vyrovnávací paměť. Vy pak můžete dále pracovat a o zb. se postará počítač sám bez zatěžování vašeho pevného disku.

TIP: Zaplaví nás v roce 2015 hardware s USB 3.1?

Vlastně tak jde o softwarový RAM disk dodávaný s hliníkovou flashkou o kapacitách 8 GB až 64 GB s podporou ECC, takže ani tak nejde o rychlost této věci, jako o rychlost RAM. Marketing zkrátka někdy čaruje divoce jako Harry Potter na tripu.

Zdroje: TechPowerUp, USB 3.0 Express Dram Disk

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.

Nepřehlédněte

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek