Sobota , 22. 06. 2024

Pavla

Seagate uvádí nejrychlejší 6TB disk

08. 04. 2014

08. 04. 2014

Nedávno jsme psali o 5TB discích Toshiba. Nyní Seagate oznámil 6TB disk, který má být údajně nejrychlejší na světě.

Vstupuje do exkluzivního klubu, jehož členem byl do nedávna Western Digital se svým HGST Ultrastar He6, plněným heliem. Helium má totiž nižší hustotu než vzduch a sedm ploten tak může být blíže u sebe a méně se zahřívají díky menšímu odporu.

TIP:  Pevné disky – jak dlouho žijí?

Seagate ST6000NM004 helium nevyužívá a my předpokládáme, že obsahuje pouze 6 ploten. Tento 3,5palcový disk při tom dosahuje stejných 7 200 otáček za minutu jako WD. Určen je pro nasazení v serverech a pracovních stanicích s provozem 24 × 7 (tedy non-stop) a přenosem až 550 TB za rok. Zvládá i hardwarové šifrování dat AES 256 bitů. A sám výrobce tvrdí, že s teoretickou přenosovou rychlostí 216 MB jde o nejlepší disk ve své třídě. WD u svého produktu udává 177 B/s. To asi díky 128MB vyrovnávací paměti, WD jí má „pouhých“ 64 MB.

Zdroje: Seagate, WD, ExtremeTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
BMW Manufacturing oznámilo nové partnerství s Figure, robotickým startupem, který se specializuje na humanoidní roboty. Díky partnerství budou roboti Figure nasazeni v závodě BMW ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, největším vývozci automobilů v USA. Toto je první komerční dohoda, kterou Figure podepsala od svého založení v roce 2022. Společnost neprozradila, kolik robotů bude BMW používat, ale uvedla, že partnerství začne s malými množstvími a bude se rozšiřovat, pokud roboti splní výkonnostní očekávání.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Čína plánuje do roku 2025 velký technologický krok ke konkurenčnímu Neuralinku Elona Muska Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (MIIT) představilo své ambiciózní plány na vývoj mozko-počítačových produktů do roku 2025. MIIT nedávno zveřejnilo komplexní politický dokument, v němž nastiňuje svůj závazek učinit převratné kroky v oblasti špičkových technologií.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek