Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Seagate uvádí nejrychlejší 6TB disk

08. 04. 2014

08. 04. 2014

Nedávno jsme psali o 5TB discích Toshiba. Nyní Seagate oznámil 6TB disk, který má být údajně nejrychlejší na světě.

Vstupuje do exkluzivního klubu, jehož členem byl do nedávna Western Digital se svým HGST Ultrastar He6, plněným heliem. Helium má totiž nižší hustotu než vzduch a sedm ploten tak může být blíže u sebe a méně se zahřívají díky menšímu odporu.

TIP:  Pevné disky – jak dlouho žijí?

Seagate ST6000NM004 helium nevyužívá a my předpokládáme, že obsahuje pouze 6 ploten. Tento 3,5palcový disk při tom dosahuje stejných 7 200 otáček za minutu jako WD. Určen je pro nasazení v serverech a pracovních stanicích s provozem 24 × 7 (tedy non-stop) a přenosem až 550 TB za rok. Zvládá i hardwarové šifrování dat AES 256 bitů. A sám výrobce tvrdí, že s teoretickou přenosovou rychlostí 216 MB jde o nejlepší disk ve své třídě. WD u svého produktu udává 177 B/s. To asi díky 128MB vyrovnávací paměti, WD jí má „pouhých“ 64 MB.

Zdroje: Seagate, WD, ExtremeTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek