Úterý , 03. 10. 2023

Bohumil

Hackeři napadli web kasin Las Vegas Sands Corp.

14. 02. 2014

14. 02. 2014

Ačkoliv web ani email již několik dní nefungují, gambleři se dle Nevada Gaming Control Board bát nemusejí, útočníci údajně nekradli informace o kreditních kartách. Šlo „jen“ o politiku…

A.G. Burnett, ředitel Nevada State Gaming Control Board, tisku sdělil, že databáze s kreditními kartami zůstala nedotčena. Problémy kasina začaly v pondělí, když útočníci převzali kontrolu nad internetovými stránkami společnosti a zveřejnili na nich obrázek zobrazující konsorcium amerických kasin v plamenech spolu s fotkami Sheldona Adelsona, CEO  Las Vegas Sands Corporation, spolu s izraelským premiérem Benjaminem Netanyahu a zprávou ve smyslu, že podpora užívání zbraní hromadného ničení je zločin.

Kromě toho zveřejnili též seznam zaměstnanců, jejich emaily, čísla sociálního pojištění a další identifikační údaje. Web zatím stále nefunguje, i když se pracuje na jeho obnovení. O útok se zajímá FBI.

Na první pohled to vypadá jako politicky motivovaný útok namířený přímo proti miliardáři Sheldonu Adelsonovi. Ten dotuje miliony dolarů volební kampaně v USA, téměř výhradně pro republikány. Hackeři pak nejspíše narážejí na jeho prohlášení, že by Amerika měla vypustit jadernou bombu nad neobydlenými pouštěmi Íránu, aby jej přiměli k rozhovorům o jeho jaderném programu. To později odmítl jako nadsázku.

Zdroj: The Register

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek