Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

Hackeři napadli web kasin Las Vegas Sands Corp.

14. 02. 2014

14. 02. 2014

Ačkoliv web ani email již několik dní nefungují, gambleři se dle Nevada Gaming Control Board bát nemusejí, útočníci údajně nekradli informace o kreditních kartách. Šlo „jen“ o politiku…

A.G. Burnett, ředitel Nevada State Gaming Control Board, tisku sdělil, že databáze s kreditními kartami zůstala nedotčena. Problémy kasina začaly v pondělí, když útočníci převzali kontrolu nad internetovými stránkami společnosti a zveřejnili na nich obrázek zobrazující konsorcium amerických kasin v plamenech spolu s fotkami Sheldona Adelsona, CEO  Las Vegas Sands Corporation, spolu s izraelským premiérem Benjaminem Netanyahu a zprávou ve smyslu, že podpora užívání zbraní hromadného ničení je zločin.

Kromě toho zveřejnili též seznam zaměstnanců, jejich emaily, čísla sociálního pojištění a další identifikační údaje. Web zatím stále nefunguje, i když se pracuje na jeho obnovení. O útok se zajímá FBI.

Na první pohled to vypadá jako politicky motivovaný útok namířený přímo proti miliardáři Sheldonu Adelsonovi. Ten dotuje miliony dolarů volební kampaně v USA, téměř výhradně pro republikány. Hackeři pak nejspíše narážejí na jeho prohlášení, že by Amerika měla vypustit jadernou bombu nad neobydlenými pouštěmi Íránu, aby jej přiměli k rozhovorům o jeho jaderném programu. To později odmítl jako nadsázku.

Zdroj: The Register

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek