Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Hackeři napadli web kasin Las Vegas Sands Corp.

14. 02. 2014

14. 02. 2014

Ačkoliv web ani email již několik dní nefungují, gambleři se dle Nevada Gaming Control Board bát nemusejí, útočníci údajně nekradli informace o kreditních kartách. Šlo „jen“ o politiku…

A.G. Burnett, ředitel Nevada State Gaming Control Board, tisku sdělil, že databáze s kreditními kartami zůstala nedotčena. Problémy kasina začaly v pondělí, když útočníci převzali kontrolu nad internetovými stránkami společnosti a zveřejnili na nich obrázek zobrazující konsorcium amerických kasin v plamenech spolu s fotkami Sheldona Adelsona, CEO  Las Vegas Sands Corporation, spolu s izraelským premiérem Benjaminem Netanyahu a zprávou ve smyslu, že podpora užívání zbraní hromadného ničení je zločin.

Kromě toho zveřejnili též seznam zaměstnanců, jejich emaily, čísla sociálního pojištění a další identifikační údaje. Web zatím stále nefunguje, i když se pracuje na jeho obnovení. O útok se zajímá FBI.

Na první pohled to vypadá jako politicky motivovaný útok namířený přímo proti miliardáři Sheldonu Adelsonovi. Ten dotuje miliony dolarů volební kampaně v USA, téměř výhradně pro republikány. Hackeři pak nejspíše narážejí na jeho prohlášení, že by Amerika měla vypustit jadernou bombu nad neobydlenými pouštěmi Íránu, aby jej přiměli k rozhovorům o jeho jaderném programu. To později odmítl jako nadsázku.

Zdroj: The Register

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek