Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Hackeři napadli web kasin Las Vegas Sands Corp.

14. 02. 2014

14. 02. 2014

Ačkoliv web ani email již několik dní nefungují, gambleři se dle Nevada Gaming Control Board bát nemusejí, útočníci údajně nekradli informace o kreditních kartách. Šlo „jen“ o politiku…

A.G. Burnett, ředitel Nevada State Gaming Control Board, tisku sdělil, že databáze s kreditními kartami zůstala nedotčena. Problémy kasina začaly v pondělí, když útočníci převzali kontrolu nad internetovými stránkami společnosti a zveřejnili na nich obrázek zobrazující konsorcium amerických kasin v plamenech spolu s fotkami Sheldona Adelsona, CEO  Las Vegas Sands Corporation, spolu s izraelským premiérem Benjaminem Netanyahu a zprávou ve smyslu, že podpora užívání zbraní hromadného ničení je zločin.

Kromě toho zveřejnili též seznam zaměstnanců, jejich emaily, čísla sociálního pojištění a další identifikační údaje. Web zatím stále nefunguje, i když se pracuje na jeho obnovení. O útok se zajímá FBI.

Na první pohled to vypadá jako politicky motivovaný útok namířený přímo proti miliardáři Sheldonu Adelsonovi. Ten dotuje miliony dolarů volební kampaně v USA, téměř výhradně pro republikány. Hackeři pak nejspíše narážejí na jeho prohlášení, že by Amerika měla vypustit jadernou bombu nad neobydlenými pouštěmi Íránu, aby jej přiměli k rozhovorům o jeho jaderném programu. To později odmítl jako nadsázku.

Zdroj: The Register

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Nepřehlédněte

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek