Pátek , 19. 07. 2024

Drahomíra

Hackeři napadli web kasin Las Vegas Sands Corp.

14. 02. 2014

14. 02. 2014

Ačkoliv web ani email již několik dní nefungují, gambleři se dle Nevada Gaming Control Board bát nemusejí, útočníci údajně nekradli informace o kreditních kartách. Šlo „jen“ o politiku…

A.G. Burnett, ředitel Nevada State Gaming Control Board, tisku sdělil, že databáze s kreditními kartami zůstala nedotčena. Problémy kasina začaly v pondělí, když útočníci převzali kontrolu nad internetovými stránkami společnosti a zveřejnili na nich obrázek zobrazující konsorcium amerických kasin v plamenech spolu s fotkami Sheldona Adelsona, CEO  Las Vegas Sands Corporation, spolu s izraelským premiérem Benjaminem Netanyahu a zprávou ve smyslu, že podpora užívání zbraní hromadného ničení je zločin.

Kromě toho zveřejnili též seznam zaměstnanců, jejich emaily, čísla sociálního pojištění a další identifikační údaje. Web zatím stále nefunguje, i když se pracuje na jeho obnovení. O útok se zajímá FBI.

Na první pohled to vypadá jako politicky motivovaný útok namířený přímo proti miliardáři Sheldonu Adelsonovi. Ten dotuje miliony dolarů volební kampaně v USA, téměř výhradně pro republikány. Hackeři pak nejspíše narážejí na jeho prohlášení, že by Amerika měla vypustit jadernou bombu nad neobydlenými pouštěmi Íránu, aby jej přiměli k rozhovorům o jeho jaderném programu. To později odmítl jako nadsázku.

Zdroj: The Register

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.

Nepřehlédněte

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek