Pátek , 19. 04. 2024

Rostislav

Vyroste tablet Surface Pro 3 – proč by měl?

05. 11. 2014

05. 11. 2014

Internetová „šuškanda“ se sice někdy mýlí, ale jindy nikoliv. A právě jedna taková říká, že Microsoft prý plánuje uvést své tablety Surface Pro s větší úhlopříčkou, než je současných 12,1 palců. Co ho k tomu vede?

Prodeje těchto původně velmi očekávaných zařízení prý od počátku nejsou nic moc. Důvodů se nabízí několik: vysoká cena a málo aplikací, malý tržní podíl tabletů s Windows (pouhá 3 %) vs. Android a Apple apod.

TIP: Po prázdninách čekejme boom tabletů s Windows 8.1

Nicméně s uvedením 12,1palcového modelu zaznamenal Microsoft ve 3. čtvrtletí 127% nárůst prodejů (cca 900 mil. USD oproti 400 mil USD v loňském roce). A na základě toho prý Microsoft plánuje uvést i 13 a 14palcové tablety Surface Pro 3, cílené na podnikovou sféru. Plány jsou prý zatím „v plenkách“ a zároveň dost nejisté, ale kdo ví. Microsoft spekulace nekomentuje.

Zdroj: DigiTimes

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek