Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Vyroste tablet Surface Pro 3 – proč by měl?

05. 11. 2014

05. 11. 2014

Internetová „šuškanda“ se sice někdy mýlí, ale jindy nikoliv. A právě jedna taková říká, že Microsoft prý plánuje uvést své tablety Surface Pro s větší úhlopříčkou, než je současných 12,1 palců. Co ho k tomu vede?

Prodeje těchto původně velmi očekávaných zařízení prý od počátku nejsou nic moc. Důvodů se nabízí několik: vysoká cena a málo aplikací, malý tržní podíl tabletů s Windows (pouhá 3 %) vs. Android a Apple apod.

TIP: Po prázdninách čekejme boom tabletů s Windows 8.1

Nicméně s uvedením 12,1palcového modelu zaznamenal Microsoft ve 3. čtvrtletí 127% nárůst prodejů (cca 900 mil. USD oproti 400 mil USD v loňském roce). A na základě toho prý Microsoft plánuje uvést i 13 a 14palcové tablety Surface Pro 3, cílené na podnikovou sféru. Plány jsou prý zatím „v plenkách“ a zároveň dost nejisté, ale kdo ví. Microsoft spekulace nekomentuje.

Zdroj: DigiTimes

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.
V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek