Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Kam kráčejí chytré hodinky?

Taky se vám zdá, že se vývoj u chytrých hodinek zastavil? Nebo je to jen můj dojem?

16. 10. 2016

Gyd

16. 10. 2016

Taky se vám zdá, že se vývoj u chytrých hodinek zastavil? Nebo je to jen můj dojem?

Když chytré hodiny jako nový hardware vstupovaly na trh, výrobci se mohli přetrhnout, kdo z nich naskočí na tuto perspektivně vypadající vlnu dříve. Z těch velkých nechyběl snad žádný. A dnes?

Samsung si vlastním tempem hrne hodinky i fitness náramky, vyřadil Android a frčí na Tizenu. Ostatní spí a smutně koukají na svoje modely z první či druhé vlny, nebo na Apple, kterému zákazníci koupí vše.

Sám tak trošku patřím mezi ty, kvůli kterým se věc dopředu nehýbe. Jsem cílová skupina a hodinky jsem si nekoupil. Prostě jsem po pečlivém zvažování nenašel nic, co by mě zásadně zlákalo.

Co se mi líbílo? Navigace na ruce ve městě je super, ale zas tak moc nejezdím. Check-iny na Swarmu byly na hodinkách boží, o tom žádná. Náhledy SMS a e-mailů za volantem se hodí. Ale bez toho všeho se obejdu. Tak nevím, co na mě budou muset výrobci vymyslet.

Jak to máte vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek