Úterý , 14. 01. 2025

Radovan

CES 2016: Liquid Jade Primo, 21MPixelový telefon od Aceru

04. 01. 2016

04. 01. 2016

Jako každý první týden v lednu začal veletrh CES, na kterém se výrobci předhánějí v novinkách, které letos chtějí uvést na trh. Acer předvádí vcelku nabitý smartphone s Windows 10.

Telefon s 5,5palcovým displejem ze zahnutého Gorilla glass nabídne technologii podsvícení AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode) a Full HD rozlišení 1 920 × 1 080. Procesoru Snapdragon 808 SoC (se 6 jádry a grafikou s taktem až 600 MHz) sekundují hned 3 GB RAM, nezbytností je 32 GB úložného prostoru apod.

USB samozřejmě výrobce ošetřil novým oválným typem C. Díky technologii Microsoft Continuum a Windows 10 lze k telefon spojit s dokovací stanicí Display Dock a napojeným monitorem, klávesnicí a myší a můžete jej využívat jako klasický počítač. Teoreticky ale stačí jen HDMI, přičemž telefon může posloužit jako touchpad. Výkon bude jistě dostačující nejen na základ v podobě internetu a office.

Zadní 21Mpixelový fotoaparát podpoří dva LED blesky, přední si musí vystačit s 8 MPixely. Na trhu se zařízení objeví již v únoru za cenu 570 Eur (asi 15 400 Kč).

Zdroje: Notebookcheck, TeleRead

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Ať už budete chtít instalovat nová Windows 7 na HTPC, nebo na svůj klasický počítač, může se vám hodit následující postup. Instalace z USB je nyní mimořádně snadná.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek