Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

CES 2016: Liquid Jade Primo, 21MPixelový telefon od Aceru

04. 01. 2016

04. 01. 2016

Jako každý první týden v lednu začal veletrh CES, na kterém se výrobci předhánějí v novinkách, které letos chtějí uvést na trh. Acer předvádí vcelku nabitý smartphone s Windows 10.

Telefon s 5,5palcovým displejem ze zahnutého Gorilla glass nabídne technologii podsvícení AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode) a Full HD rozlišení 1 920 × 1 080. Procesoru Snapdragon 808 SoC (se 6 jádry a grafikou s taktem až 600 MHz) sekundují hned 3 GB RAM, nezbytností je 32 GB úložného prostoru apod.

USB samozřejmě výrobce ošetřil novým oválným typem C. Díky technologii Microsoft Continuum a Windows 10 lze k telefon spojit s dokovací stanicí Display Dock a napojeným monitorem, klávesnicí a myší a můžete jej využívat jako klasický počítač. Teoreticky ale stačí jen HDMI, přičemž telefon může posloužit jako touchpad. Výkon bude jistě dostačující nejen na základ v podobě internetu a office.

Zadní 21Mpixelový fotoaparát podpoří dva LED blesky, přední si musí vystačit s 8 MPixely. Na trhu se zařízení objeví již v únoru za cenu 570 Eur (asi 15 400 Kč).

Zdroje: Notebookcheck, TeleRead

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Vláda v roce 2020 schválila zavedení DPH na malé zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Dosud byly balíčky v hodnotě do 22 eur od daně osvobozeny. Novela zákona tak zavádí do české legislativy předpis EU, který tuto výhodu od roku 2021 ukončuje. Stát si od opatření slibuje větší výběr daní a spravedlivější tržní prostředí. Odborníci očekávají zdražení zboží a snahy o obcházení nových pravidel.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek