Úterý , 21. 05. 2024

Monika

Čtyři terabajty v kapse

24. 01. 2014

24. 01. 2014

Chvíli to trvalo, ale Seagate se vrací na trůn přenosných 2,5palcových USB disků. Dokázal to nový model Backup Plus FAST Seagate o kapacitě 4 TB.

Zajímavé na tom ale je, že nejde o jeden disk (ostatně takový zatím ani neexistuje), ale o dvojici 2TB disků spřaženou do RAIDu pro zdvojnásobení kapacity i výkonu. 220 MB/s opravdu není na mechanický disk málo. Jde zkrátka o RAID 0 s jeho klady (výkon) a zápory (vyšší riziko ztráty dat). Komunikace s počítačem (stejně jako napájení) zcela očekávatelně probíhá přes rozhraní USB 3.0. Udávaná cena činí 299 $ (asi 6 100 Kč) s prodlouženou zárukou na 3 roky. To je pro výrobce tak akorát akceptovatelné riziko.

Zdroj: Seagate
 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek