Neděle , 06. 07. 2025

Jan Hus

Externí USB 3.1 rámeček a PCI-E řadič

25. 05. 2015

25. 05. 2015

Čínská společnost Sharkoon uvedla dva nové produkty cílené na nadšence, kteří chtějí zítřek již dnes. Prvním je externí box pro 2,5palcový disk QuickStore Portable USB 3.1, druhou novinkou je rozšiřující karta pro sběrnici PCI Express se dvěma porty.

TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?

Box, velký 3,4 × 8,5 × 1,4 cm, pojme disky SATA 3.0 do výšky 9,5mm a nevyžaduje ani šroubovák. Hmotnost nepřekročí 54 g. Řadič výrobce zvolil ASMedia ASM1142. Nevyužívá nový typ konektoru typu C, ale klasický typ A a dvojitý mikro B port. Cena činí 35 EUR (asi 960 Kč).

Zadní SATA konektor slouží pro napájení karty.

Karta váš počítač obohatí o zmíněné dva USB 3.1 porty typ A (klasické USB) s teoretickou přenosovou rychlostí 10 Bit/s za sumu 35 EUR (asi 960 Kč). Vyžaduje Windows 7 / 8 a podporuje standard PCI-E 2.0 a 3.0.

Zdroj: Sharkoon

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

Nepřehlédněte

Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek