Sobota , 11. 01. 2025

Bohdana

Diskuze k článku

9 Responses

  1. jj…
    Vypadá to na dobrý chipset (780G) jen mě trochu mrzí že tyto desky nemají aspon 3xPCI(když bych si chtěl dát nějakou lepší grafárnu na tyto desky, tak mají většinou 2slotové chlazení=1xPCI je v pr…..)což je škoda 🙁 ale zas vzhledem k tomu, že je to mATX tak tam moc místa není…

    1. re: 780G
      dělají se i FullATX desky s 780G čipsetem, i když 2x PCI je dnes běžné – více není potřeba. Dostupné jsou i TV karty do PCIe.

      1. re:780g
        Jj, třeba Asus bude mít hned dvě full ATX, z toho jednu i s HDMI výstupem (M3A-H/HDMI). Těch víc PCI se pořád hodí, zvláště, když přidáte grafiku s pořádným chladičem, který překryje i jednu PCI pozici. U HTPC by microATX ale vadit nemělo, dvě PCI jsou tak akorát pro dva TV tunery….

  2. Analog. TV-out?
    Má např. Gigabyte MA78GM-S2H (či jiná deska s DX10) kromě HDMI výstupu i analogový výstup TV-out (např. S-video) na klasické analog. CRT televize?

    1. TV out
      Nevím jak ostatní výrobci, ale ani Gigabyte, ani Asus na nových deskách s 780g čipsetem analogový obrazový výstup nemá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek