Neděle , 06. 07. 2025

Cyril a Metoděj

Intel NUC bez větráku za 129 dolarů

27. 04. 2014

27. 04. 2014

Intel NUC (Next Unit of Computing) není novinkou. Zítra se začne prodávat nový model DE3815TYKHE, vybavený Atomem s 36W napájením.

Procesor Intel Atom E3815 (Bay Trail) běží na frekvenci 1,46 GHz s maximální spotřebou TDP 5 W, což umožňuje pasivní chlazení a velmi kompaktní rozměry. Sekundují 4 GB eMMC (Embedded MultiMediaCard) vestavěné paměti, přičemž místo zbývá samozřejmě pro 2,5palcový pevný disk (klasický či SSD). Stačí přidat jeden „notebookový“ modul RAM typu DDR3L o maximální kapacitě 8 GB. Grafiku zpracovává samozřejmě jádro Intel HD na frekvenci 400 MHz. Rozměry této krabičky činí 19 × 11,6 × 4 cm.

To vše pořídíte za slušných 129 USD (asi 2 560 Kč), pravda bez RAM a pevného disku, což konečnou cenu zvýší.

Zdroje: Intel, LinuxGizmos

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

Nepřehlédněte

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek