Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Jak vybrat notebook pro studenta?

Notebooky, tablety a počítače už dávno nejsou pomůcky pouze pro vysokoškoláky. Bez notebooků se neobjedete ani na střední a dnes už ani na základní škole. Žáci a studenti počítač často potřebují ke studiu, přípravám a samozřejmě pro zábavu. Z čeho vybírat a zda volit repasované notebooky se dočtete v našem článku.

19. 01. 2017

Notebooky, tablety a počítače už dávno nejsou pomůcky pouze pro vysokoškoláky. Bez notebooků se neobjedete ani na střední a dnes už ani na základní škole. Žáci a studenti počítač často potřebují ke studiu, přípravám a samozřejmě pro zábavu. Z čeho vybírat a zda volit repasované notebooky se dočtete v našem článku.

 

Tři zařízení vhodná do školy

Na úplný začátek si ujasníme, jaká zařízení jsou vhodná do školy. Školní prostředí je v mnohém specifické a také se nesmí zapomínat na to, že student bude každý den nosit zařízení do školy a ze školy.

  • tablet
  • ultrabook
  • notebook

Tablet je ideálním pomocníkem třeba pro surfování na internetu nebo prohlížení fotek. Má dotykovou obrazovku, ale většinou je bez klávesnice. Je skvělý pomocník pro surfování na internetu, psaní poznámek nebo malování. Ideální pro žáky základních škol.

Asi nejvíce vhodným zařízením pro studenty, zvláště vysokoškolské, jsou ultrabooky. Jedná se o lehké a výkonné notebooků, které mají skvělý design a kvalitní zpracováním. Na ultrabook se mohou spolehnout i v kancelářích. Ultrabooky musí splňovat přísné podmínky dané společností Intel, aby mohly označení „ultrabook“ používat.

Klasikou do školy jsou notebooky, které mimo studijních prací slouží i k zábavě především k hraní her, sledování filmů, poslouchání hudby apod. Zvolit notebook do školy doporučujeme hlavně pokud je potřeba práce na náročných aplikacích a programech. Vybírat můžete v cenové relaci od 11 tisíc a horní hranice je až daleko za částkou 50 tisíc Kč.

 

Co při výběru sledovat?

  • procesor (Intel Core i3-i7 / AMD A6-10),
  • velikost operační paměti (8 GB až 16 GB RAM),
  • velikost disku HDD nebo SSD (1 TB / 256 GB SSD),
  • velikost obrazovky (12 palců až 17 palců),
  • operační systém (Windows 10 či Mac OS X).

 

 

Nebojte se repasovaných počítačů

Při vybírání počítače nebo notebooku pro vašeho studenta se budete muset rozhodnout, zda koupíte nový, z bazaru nebo repasovaný. Pokud chcete nejnovější model, který bude splňovat současné nároky na designem a technologie, pak volte zařízení nové. Zde však platí, že čím výkonnější stroj, tím vyšší cena.

Když nechcete nebo nemůžete utrácet, ale přesto je potřeba mít výkonný stroj, pak je skvělým řešením repasovaný notebook. Repasované notebooky jsou sice použité, ale na rozdíl od bazarových kousků, vám na ně prodejce poskytne záruku od 12 měsíců. Jsou vyčištěné, zkontrolované a většinu života strávily v kanceláři na stole, takže vypadají jako nové.

Repasované počítače a notebooky pocházejí od velkých společností a firem, které své vybavení mění každé dva nebo tři roky. Zboží je tak plně funkční a v mnoha případech velmi málo používané a jsou tak v dokonalém stavu.

Nejvíce repasovanou značkou je Dell, zvláště ty modely určené do kanceláří a k bussiness práci. Modely z řad určených pro takové účely se vyznačují kvalitou, spolehlivostí a vysokou výkonností. Zároveň se také jejich ceny pohybují v desítkách tisíc korun.

Díky tomu, že se bude jednat o repasované notebooky, tedy z druhé ruky, cena výrazně klesá a takové kvalitní a výkonné počítače a notebooky se pak pohybují za zlomek z původní ceny. Pokud vám tak nevadí pocit použitého zboží, pak jsou repasované notebooky a PC pro studenty jak stvořené.

 

                                        Článek vznikl ve spolupráci se společností

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek