Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

Jak vybrat notebook pro studenta?

Notebooky, tablety a počítače už dávno nejsou pomůcky pouze pro vysokoškoláky. Bez notebooků se neobjedete ani na střední a dnes už ani na základní škole. Žáci a studenti počítač často potřebují ke studiu, přípravám a samozřejmě pro zábavu. Z čeho vybírat a zda volit repasované notebooky se dočtete v našem článku.

19. 01. 2017

Notebooky, tablety a počítače už dávno nejsou pomůcky pouze pro vysokoškoláky. Bez notebooků se neobjedete ani na střední a dnes už ani na základní škole. Žáci a studenti počítač často potřebují ke studiu, přípravám a samozřejmě pro zábavu. Z čeho vybírat a zda volit repasované notebooky se dočtete v našem článku.

 

Tři zařízení vhodná do školy

Na úplný začátek si ujasníme, jaká zařízení jsou vhodná do školy. Školní prostředí je v mnohém specifické a také se nesmí zapomínat na to, že student bude každý den nosit zařízení do školy a ze školy.

  • tablet
  • ultrabook
  • notebook

Tablet je ideálním pomocníkem třeba pro surfování na internetu nebo prohlížení fotek. Má dotykovou obrazovku, ale většinou je bez klávesnice. Je skvělý pomocník pro surfování na internetu, psaní poznámek nebo malování. Ideální pro žáky základních škol.

Asi nejvíce vhodným zařízením pro studenty, zvláště vysokoškolské, jsou ultrabooky. Jedná se o lehké a výkonné notebooků, které mají skvělý design a kvalitní zpracováním. Na ultrabook se mohou spolehnout i v kancelářích. Ultrabooky musí splňovat přísné podmínky dané společností Intel, aby mohly označení „ultrabook“ používat.

Klasikou do školy jsou notebooky, které mimo studijních prací slouží i k zábavě především k hraní her, sledování filmů, poslouchání hudby apod. Zvolit notebook do školy doporučujeme hlavně pokud je potřeba práce na náročných aplikacích a programech. Vybírat můžete v cenové relaci od 11 tisíc a horní hranice je až daleko za částkou 50 tisíc Kč.

 

Co při výběru sledovat?

  • procesor (Intel Core i3-i7 / AMD A6-10),
  • velikost operační paměti (8 GB až 16 GB RAM),
  • velikost disku HDD nebo SSD (1 TB / 256 GB SSD),
  • velikost obrazovky (12 palců až 17 palců),
  • operační systém (Windows 10 či Mac OS X).

 

 

Nebojte se repasovaných počítačů

Při vybírání počítače nebo notebooku pro vašeho studenta se budete muset rozhodnout, zda koupíte nový, z bazaru nebo repasovaný. Pokud chcete nejnovější model, který bude splňovat současné nároky na designem a technologie, pak volte zařízení nové. Zde však platí, že čím výkonnější stroj, tím vyšší cena.

Když nechcete nebo nemůžete utrácet, ale přesto je potřeba mít výkonný stroj, pak je skvělým řešením repasovaný notebook. Repasované notebooky jsou sice použité, ale na rozdíl od bazarových kousků, vám na ně prodejce poskytne záruku od 12 měsíců. Jsou vyčištěné, zkontrolované a většinu života strávily v kanceláři na stole, takže vypadají jako nové.

Repasované počítače a notebooky pocházejí od velkých společností a firem, které své vybavení mění každé dva nebo tři roky. Zboží je tak plně funkční a v mnoha případech velmi málo používané a jsou tak v dokonalém stavu.

Nejvíce repasovanou značkou je Dell, zvláště ty modely určené do kanceláří a k bussiness práci. Modely z řad určených pro takové účely se vyznačují kvalitou, spolehlivostí a vysokou výkonností. Zároveň se také jejich ceny pohybují v desítkách tisíc korun.

Díky tomu, že se bude jednat o repasované notebooky, tedy z druhé ruky, cena výrazně klesá a takové kvalitní a výkonné počítače a notebooky se pak pohybují za zlomek z původní ceny. Pokud vám tak nevadí pocit použitého zboží, pak jsou repasované notebooky a PC pro studenty jak stvořené.

 

                                        Článek vznikl ve spolupráci se společností

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek