Úterý , 03. 10. 2023

Bohumil

Jak vybrat notebook pro studenta?

Notebooky, tablety a počítače už dávno nejsou pomůcky pouze pro vysokoškoláky. Bez notebooků se neobjedete ani na střední a dnes už ani na základní škole. Žáci a studenti počítač často potřebují ke studiu, přípravám a samozřejmě pro zábavu. Z čeho vybírat a zda volit repasované notebooky se dočtete v našem článku.

19. 01. 2017

Notebooky, tablety a počítače už dávno nejsou pomůcky pouze pro vysokoškoláky. Bez notebooků se neobjedete ani na střední a dnes už ani na základní škole. Žáci a studenti počítač často potřebují ke studiu, přípravám a samozřejmě pro zábavu. Z čeho vybírat a zda volit repasované notebooky se dočtete v našem článku.

 

Tři zařízení vhodná do školy

Na úplný začátek si ujasníme, jaká zařízení jsou vhodná do školy. Školní prostředí je v mnohém specifické a také se nesmí zapomínat na to, že student bude každý den nosit zařízení do školy a ze školy.

  • tablet
  • ultrabook
  • notebook

Tablet je ideálním pomocníkem třeba pro surfování na internetu nebo prohlížení fotek. Má dotykovou obrazovku, ale většinou je bez klávesnice. Je skvělý pomocník pro surfování na internetu, psaní poznámek nebo malování. Ideální pro žáky základních škol.

Asi nejvíce vhodným zařízením pro studenty, zvláště vysokoškolské, jsou ultrabooky. Jedná se o lehké a výkonné notebooků, které mají skvělý design a kvalitní zpracováním. Na ultrabook se mohou spolehnout i v kancelářích. Ultrabooky musí splňovat přísné podmínky dané společností Intel, aby mohly označení „ultrabook“ používat.

Klasikou do školy jsou notebooky, které mimo studijních prací slouží i k zábavě především k hraní her, sledování filmů, poslouchání hudby apod. Zvolit notebook do školy doporučujeme hlavně pokud je potřeba práce na náročných aplikacích a programech. Vybírat můžete v cenové relaci od 11 tisíc a horní hranice je až daleko za částkou 50 tisíc Kč.

 

Co při výběru sledovat?

  • procesor (Intel Core i3-i7 / AMD A6-10),
  • velikost operační paměti (8 GB až 16 GB RAM),
  • velikost disku HDD nebo SSD (1 TB / 256 GB SSD),
  • velikost obrazovky (12 palců až 17 palců),
  • operační systém (Windows 10 či Mac OS X).

 

 

Nebojte se repasovaných počítačů

Při vybírání počítače nebo notebooku pro vašeho studenta se budete muset rozhodnout, zda koupíte nový, z bazaru nebo repasovaný. Pokud chcete nejnovější model, který bude splňovat současné nároky na designem a technologie, pak volte zařízení nové. Zde však platí, že čím výkonnější stroj, tím vyšší cena.

Když nechcete nebo nemůžete utrácet, ale přesto je potřeba mít výkonný stroj, pak je skvělým řešením repasovaný notebook. Repasované notebooky jsou sice použité, ale na rozdíl od bazarových kousků, vám na ně prodejce poskytne záruku od 12 měsíců. Jsou vyčištěné, zkontrolované a většinu života strávily v kanceláři na stole, takže vypadají jako nové.

Repasované počítače a notebooky pocházejí od velkých společností a firem, které své vybavení mění každé dva nebo tři roky. Zboží je tak plně funkční a v mnoha případech velmi málo používané a jsou tak v dokonalém stavu.

Nejvíce repasovanou značkou je Dell, zvláště ty modely určené do kanceláří a k bussiness práci. Modely z řad určených pro takové účely se vyznačují kvalitou, spolehlivostí a vysokou výkonností. Zároveň se také jejich ceny pohybují v desítkách tisíc korun.

Díky tomu, že se bude jednat o repasované notebooky, tedy z druhé ruky, cena výrazně klesá a takové kvalitní a výkonné počítače a notebooky se pak pohybují za zlomek z původní ceny. Pokud vám tak nevadí pocit použitého zboží, pak jsou repasované notebooky a PC pro studenty jak stvořené.

 

                                        Článek vznikl ve spolupráci se společností

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.
Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek