Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Jak vybrat štítkovač?

Moderní štítkovače už umí vyrobit štítky v různých tvarech, barvách i z různých materiálů. Už dávno pryč je doba pouze dvouřádkových bílých lepících pásků. Podle čeho se při nákupu rozhodnout? Připravili jsme pro vás 6 základních parametrů.

27. 09. 2017

Moderní štítkovače už umí vyrobit štítky v různých tvarech, barvách i z různých materiálů. Už dávno pryč je doba pouze dvouřádkových bílých lepících pásků. Podle čeho se při nákupu rozhodnout? Připravili jsme pro vás 6 základních parametrů.

Šířka pásky

Různé modely podporují různé šířky pásek. Pokud víte, že chcete tisknout spíše větší štítky, sledujte tento parametr jako první. Některé stroje totiž tisknou pouze na úzké štítky, které vám nemusí stačit. Běžné štítkovače tisknou pásky do šířky 24mm. Pro širší tisk pak využijte tiskárny štítků.

Počet řádků

Tento parametr souvisí i se šířkou pásky. Pokud potřebujete tisknout více řádků textu, pravděpodobně chcete i tisknout na širší pásky. Základní štítkovače dovolují tisk pouze dvou řádků textu. Ty kvalitnější umí řádků více nebo vás dokonce v počtu řádků nebudou omezovat vůbec a nechají vám volnou ruku.

Možnosti formátování

Nenechte se omezit jedním stylem písma. Kvalitnější štítkovače umožňují tisknout tučně, s kurzívou nebo s podtržením a navíc mají širší sadu fontů, ve kterých můžete psát. Další užitečnou pomůckou jsou i databáze často používaných symbolů.

Propojení s počítačem a rozlišení

Pokud se nespokojíte s jednoduchým textovým štítkem, který si na štítkovačce sami napíšete, sáhněte po přístroji, který vám umožní propojení s počítačem. V něm si budete moci připravit složitější texty, použít jiné fonty a tisknout na štítek i grafiku. Pokud chcete tisknout složitější grafiku, vybírejte štítkovač s vyšším rozlišením 360dpi.

Klávesnice

U štítkovačů, které podporují propojení s počítačem si musíte ujasnit, zda budete potřebovat klávesnici. Pokud budete pásky navrhovat vždy na počítači, bez klávesnice se obejdete. Výhoda štítkovače s klávesnicí je ta, že vám dovolí si připravit a vytisknout štítek i jinde.

Čárové kódy

Tento parametr asi není potřeba detailně rozvádět. Potřebujete tisknout čárový kód? Pořiďte si štítkovač, který to umí.

Samozřejmě to není všechno a pokud hledáte opravdu specifický přístroj napadnou vás i další parametry jako velikost paměti, možnost tisku kopií, paměť posledního vytištěného štítku nebo rychlé přístupy a klávesové zkratky k často používaným symbolům. Štítkovače toho umí opravdu hodně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

Nepřehlédněte

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek