Čtvrtek , 17. 04. 2025

Rudolf

K používání ChatGPT již nepotřebujete účet, ale má to háček

06. 04. 2024

06. 04. 2024

ChatGPT vyžadoval účet OpenAI od svého prvního spuštění. To se nyní mění, protože nástroj nyní umožní omezený přístup bez registrace účtu. OpenAI, společnost stojící za ChatGPT, začátkem dubna oznámila, že ChatGPT je nyní k dispozici k okamžitému použití bez vytvoření účtu. Můžete to vyzkoušet z webové aplikace chat.openai.com nebo z oficiálních aplikací ChatGPT pro iPhone a Android. OpenAI v příspěvku na blogu uvedlo: „Ode dneška můžete ChatGPT používat okamžitě, aniž byste se museli registrovat. Postupně to zavádíme s cílem zpřístupnit AI každému, kdo se zajímá o její schopnosti.“

Při používání bez účtu počítejte s omezením

Používání ChatGPT bez účtu má několik omezení. Nemůžete ukládat a kontrolovat historii chatu, sdílet chaty, používat hlasové konverzace ani zkoušet vlastní pokyny. Jste také omezeni na standardní model GPT-3.5 AI, stejně jako bezplatné účty ChatGPT – přístup k výkonnějšímu modelu GPT-4 vyžaduje placené předplatné ChatGPT Plus.

OpenAI implementovalo „další zabezpečení obsahu“ při používání ChatGPT bez účtu, takže pokud jej používáte bez účtu, můžete narazit na další otázky, na které ChatGPT neodpoví. Vaše konverzace budou také použity k trénování modelů AI, pokud se neodhlásíte kliknutím na tlačítko nápovědy a následným otevřením nastavení.

Již bylo možné používat jazykový model GPT bez účtu pomocí aplikace Microsoft Copilot, a to buď ve webové aplikaci Copilot, v aplikacích pro iPhone nebo Android, nebo v jiných aplikacích společnosti Microsoft. Přístup Copilota k webovým datům z Bingu však způsobuje, že se chová trochu jinak a je zde také denní limit na zprávy. Pokud si nechcete vytvořit účet jen proto, abyste se modelu GPT AI zeptali na pár otázek, nyní máte dvě možnosti. Mezitím model Gemini AI od Googlu stále vyžaduje účet Google.

K TÉMATU  Recenze MSI GS30 2M Shadow – rychlík s batohem

Účty ChatGPT jsou již zdarma a přestaly vyžadovat telefonické ověření, takže se nejedná o významnou změnu v dostupnosti. Je to však známka toho, že zabezpečení generativní umělé inteligence je nyní dostatečné, aby pro základní použití nevyžadovala registraci uživatele. Mohlo by to být také jen OpenAI, která zpřístupňuje bezplatné zkušenosti, aby pomohla prodat ChatGPT Plus.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek