Neděle , 12. 01. 2025

Bohdana

Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Diskuze k článku

5 Responses

  1. Klonování HDD se systémem a nejen
    Dobrý den, můj názor je, že asi nejlepším a nejrychlejším řešením je dokovací a klonovací stanice.Ceny jsou od cca 500,- kč.Je rozumné mít vždy záložní HDD s komplet systémem pro případ havárie pc.Stanice se dá použít i jako základna pro extérní 2,5″ a 3,5″ disky a funkce klonování je jen příjemný doplněk.Například: Axagon USB 3.0 DUAL HDD DOCK ADSA-ST.

  2. Klonovaní PC
    Můžu se zeptat, potřeboval bych naklonovat disk…. ale uplně do jiného PC.
    Je i tahle možnost? Hardware je uplne jiný. Starý PC dosluhuje a jsou v nem stare windows.
    Chtěl bych všechny věci co v tom pc mam překlopit do noveho PC s novějšíma windowsama
    jde to?
    dekuji

    1. Jde to, ale nedoporučuje se
      Jde to, ale nedoporučuje se to. Pokud máte aspoň stejnou platformu Intel/AMD tak novější Windows 10/11 to rozdýchají. Starší až tak moc ne.

    2. Nejspíš správně nechápete
      Nejspíš správně nechápete pojem „klonování“. Jde o kopii 1:1 jednoho disku (včeteně všech dat nebo OS) na jiný disk. Což o to, naklonovat disk, obsahující Windows 7 nebo 10, ze starého počítače do nového není žádný problém. Win si ovladače k novému HW v novém počítači dotahají pomocí Windows Update samy. Jen možná budete muset ručně stáhnout a nainstalovat ovladač k síťové kartě.
      Ale pokud chcete ze starého HW a W7 „přesunout“ jen uživatelská data (dokumenty, fotky a tak) a nainstalované programy do nového PC s W10, to klonování neobstará. Existují programy pro „migraci dat“, ale nejjistější a nejčistší je do nového PC nainstalovat potřebné programy znova. A osobní data prostě překopírovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek