Úterý , 14. 01. 2025

Radovan

Lenovo IdeaPad A10 – první notebook s Androidem?

29. 07. 2014

29. 07. 2014

Společnost Lenovo již v půli července představila svůj první notebook vybavený operačním systém Android, ve kterém se prý snoubí vlastnosti tabletu a přenosného počítače… Škoda, že se nakonec jeví jen jako tablet s klávesnicí.

Desetipalcový notebook IdwaPad Lenovo A10 se během chvilky dokáže díky 300° otáčivému displeji proměnit z režimu notebooku do stojánku. V tomto módu jej lze ovládat dotyky vedenými po displeji s rozlišením 1366 × 768. Pro ty, kteří preferují spíše zvuk klávesnice, je v režimu notebooku připravená AccuType klávesnice s individuálně osazenými klávesami pro rychlé a pohodlné psaní.

TIP: 14palcový notebook HP s Androidem

Duální notebook běží na operačním systému Android 4.2. Procesorem je 4jádrový ARM Cortex-A9, přesněji Rockchip RK3188 taktovaný na 1,6 GHz (tedy levné řešení). Dále je vybaven 1 až 2 GB operační paměti s 16 nebo 32 GB SSD úložištěm, které lze ještě rozšířit díky microSD portu.

Jeden kilogram vážící notebook slibuje výdrž „v plném zápřahu s připojením k internetu až 9 hodin přehrávání hudby či videa“. Další zařízení připojíte skrz dva USB 2.0 či jeden microUSB port. Připojení větší obrazovky lze provést prostřednictvím MicroHDMI – takže to bude chtít redukci. Neustále ve spojení se svou rodinou a přáteli mohou být uživatelé díky stereo reproduktorům, integrované webkameře s rozlišením 0,3 megapixelů a samozřejmě Wi-Fi a Bluetooth.

Takže je to klasická konfigurace běžného tabletu. Škoda, že zde nejsou sloty na microSD minimálně dva či chybí klasický pevný disk, pak by tento laptop představoval opravdu zajímavou alternativu k běžným zařízením s Windows či Chromebookům.

Aktuální cena Lenovo IdeaPad A10 59-426099 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zdroj: TZ Lenovo

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek