Čtvrtek , 06. 02. 2025

Vanda

Mají dnes ještě repasované notebooky smysl?

06. 11. 2015

Ačkoli si je dnes možné pořídit nový laptop za poměrně slušné peníze, repasované notebooky jsou stále velmi zajímavou alternativou. V každém případě o nich tedy můžete uvažovat.

Výhody repasovaných notebooků

Na prvním místě jsou jednoznačně pořizovací ceny. Nový notebook sice není pro většinu lidí cenově nedostupný, nicméně výrobky s označením „repase“ jsou stále výrazně levnější. Nejedná se přitom o žádná „ořezávátka“, ale o laptopy od výrobců, kteří určitě patří mezi nadprůměr. Pokud se rozhodnete nakoupit repasovaný notebook např. v e-shopu Technimax.cz, můžete mít brzy doma výrobky značek Lenovo, DELL či HP, a to za několik tisíc korun.

Samozřejmě se nabízí otázka, zda jsou repasované notebooky skutečně kvalitní a nebudete s nimi mít žádné problémy. Vzhledem k tomu, že se vesměs jedná o vyřazená služební zařízení, která nebyla používány nikterak dlouho a navíc následně prošla profesionální kontrolou, obavy nejsou na místě. U repasovaných notebooků přitom bývá obvyklá záruka 12 měsíců a v některých obchodech je navíc tato časová lhůta ještě delší! Nejedná se tedy o žádný risk.

 

Zaměřte si i na další repasovaná zařízení

Notebooky pochopitelně nejsou jedinými zařízeními, která si lze v této oblasti pořídit za velmi nízké ceny. K dispozici jsou totiž rovněž repasované počítače a monitory, ale svou pozornost můžete zaměřit rovněž na repasované tiskárny, servery anebo dokonce projektory. O všech těchto zařízeních přitom platí to, co již bylo zmíněno o laptopech, totiž že se jejich nákupu netřeba obávat, neboť je měly v rukou odborníci…
 

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Jak může malá firma zvládnout rychlý růst a zároveň udržet vysokou kvalitu služeb? Pavel, majitel obchodu s designovým nábytkem, našel řešení v nástroji ChatGPT. Tento AI systém mu pomohl automatizovat komunikaci se zákazníky, zefektivnit marketing a úspěšně expandovat na zahraniční trhy. Pavel tak nejen zvládl nápor objednávek, ale také posunul své podnikání na novou úroveň, díky čemuž se mohl soustředit na to, co dělá nejlépe – design nábytku.
Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek