Čtvrtek , 26. 12. 2024

Štěpán

Matrox uvádí „ATI grafiky“ pod názvem C-Series

11. 09. 2014

11. 09. 2014

Konkrétně jde o dva modely s názvy Matrox C420 a C680, kde první číslice ukazuje počet monitorů, které karta zvládne obsluhovat. Rozdílů je tu ale víc.

Společné mají karty základní parametry GPU od AMD apod., které jsou specifikovány obecně:

  • PCIe 3.0 ×16
  • 2 GB GDDR 5
  • výstupy Mini DisplayPort 1.1 / 1.2 (DVI a HDMI pomocí adaptérů)
  • OpenGL 4.4, DirectX 11.2, OpenCL 1.2
  • kompatibilní s Windows i Linuxem
  • záruka 3 roky

Liší se jednak zevnějškem a typem chlazení (slabší má samozřejmě pasivní), počtem podporovaných monitorů i maximálním rozlišením, což dobře ilustrují obrázky i tabulka níže.

U C420 najdete čtyři Mini DiplayPorty 1.1 a u C680 rovnou šest Mini DisplayPortů 1.2, podporujících Multi-Stream Transport (MST). Karty Matrox C680 při tom můžete propojit a spárovat, takže rázem získáte možnost připojit k jednomu počítači až 12 panelů.

Program Matrox PowerDesk for Windows při tom nabízí bohatou možnost konfigurace zobrazení na jednotlivých displejích.

V prodeji se karty objeví co nevidět, během posledního letošního čtvrtletí. Doporučené koncové ceny tisková zpráva bohužel neuvádí.

Zdroj: Matrox

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?

Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek