Pondělí , 21. 10. 2024

Brigita

Microsoft Edge je stále rychlejší

10. 06. 2024

10. 06. 2024

Microsoft Edge neustále získává nové funkce, ale mnohé z nich nejsou tak užitečné. Naštěstí nejnovější vylepšení udělá radost téměř každému: rychlejší výkon.

Microsoft se snaží svůj prohlížeč neustále zrychlovat

Microsoft v rámci svého interního projektu „WebUI 2.0“ přepisuje mnoho prvků rozhraní ve webovém prohlížeči Edge, aby se načítal rychleji a lépe reagoval. Panel Browser Essentials byl první komponentou, která byla přepracována, a Microsoft uvádí, že je „nyní o 42 % rychlejší pro uživatele Edge a o neuvěřitelných 76 % rychlejší pro ty z vás na zařízení bez SSD nebo s méně než 8 GB RAM“.

Přestože je Microsoft Edge nativní desktopová aplikace, prvky jako stránka Nová karta, stránky nastavení, boční panely a další rozhraní prohlížeče jsou v podstatě vložené webové stránky. Tato vložená zobrazení mají stejný problém jako mnoho běžných webů a webových aplikací – může chvíli trvat, než se důležitá tlačítka a nabídky plně načtou. Google Chrome, Mozilla Firefox a většina ostatních webových prohlížečů má také mix nativních a webových rozhraní (celé rozhraní Firefoxu je stylizováno pomocí CSS ).

Microsoft nyní pracuje na aktualizaci panelu Oblíbené, který by měl být o „40 % rychlejší“ a další součásti budou v následujících měsících přepracovány.

Microsoft v příspěvku na blogu uvedl: „V tomto projektu jsme vytvořili zcela novou architekturu markup-first, která minimalizuje velikost našich balíčků kódu a množství kódu JavaScript, který běží během inicializační cesty uživatelského rozhraní. Tato nová interní architektura uživatelského rozhraní je modulárnější a my nyní spoléháme na úložiště webových komponent, které jsou vyladěny pro výkon na moderních webových strojích.“

Je skvělé, že Edge je o něco rychlejší a pohotovější, ale odstranění veškerého nesouvisejícího odpadu, který se v průběhu let nahromadil (jako hry v postranním panelu a dravé půjčky BNPL), by také pomohlo výkonu a použitelnosti. To se však pravděpodobně nestane, takže si zkuste užít svižnější rozhraní. Můžete také zkusit přejít na Firefox, který v některých výkonnostních benchmarcích překonává Chrome a Edge a má mnohem méně funkcí.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek