Úterý , 13. 05. 2025

Servác

Notebook Classmate PC „pro chudé“ v novém

11. 12. 2013

11. 12. 2013

Společnost HP oznámila nejmodernější HP Classmate Notebook PC, určené pro školy po celém světě.

Notebook je postaven na základě odolného referenčního designu navrženého duchovním „otcem“ myšlenky –  Intelem, který navíc nabízí celou řadu vlastních vzdělávacích programů. Dostupný by měl být od ledna 2014. Původní myšlenka levného notebooku pro třetí svět (za cenu 100 USD) pochází odjinud – z MIT v podobě OLPC (One Laptop Per Child).

Nainstalovaným Windows 8.1 Pro sekunduje low-endový, avšak dostačující, hardware: dvoujádrový úsporný procesor Intel Celeron N2806 (1,46 GHz – Intel uvádí až 2 GHz, 1 MB cache, TDP 4,5 W) s integrovanou grafikou Intel HD Graphics, 4 GB RAM DDR3L-1066 či 320GB nebo 500GB pevný disk, Wi-Fi a webová kamera. U displeje s úhlopříčkou 10,1 palců jsme v materiálech HP našli informace o rozlišení 1 366 × 768 i 1 280 × 768. Věřili bychom asi spíše tomu prvnímu, určitě nebude dotykový. Z portů nepřijdete o jeden USB 2.0 a druhý USB 3.0, HDMI, RJ45 pro síťové připojení a čtečku paměťových klaret. Akumulátor bude dvou nebo tří článkový (25, resp. 37 Wh). Přesto by měl prý laptop vydržet okolo 10 hodin.

Firma rovněž „rozběhla“ program HP Education Services, spojující poradenství a školení učitelů, jak užívat technologie HP ve třídě.

Zdroje: NotebookReview, Ubergizmo, HP, Intel 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

Nepřehlédněte

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek